укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

[2020-04-05]

Пересилання службової інформації у вигляді електронних повідомлень


Справа № 359/10185/16-ц

ВС визначив, що при застосуванні дисциплінарної відповідальності до працівника обов’язковому доведенню роботодавцем підлягає наявність вини.
Зокрема, як і інших складових дисциплінарного проступку, таких як:
- дія або бездіяльність працівника;
- неналежне виконання або порушення ним своїх трудових обов’язків;
- наявність причинного зв’язку між діянням працівника і порушенням ним своїх обов’язків.

У приписах внутрішнього Положення підприємства-відповідача було закріплено заборону копіювання без дозволу керівництва паперових чи електронних носіїв інформації, які містять комерційну таємницю та/або конфіденційну інформацію. На працівників також покладався обов’язок збереження такої інформації, за порушення якого передбачалась дисциплінарна відповідальність.

ВС звернув увагу на недоведеність розповсюдження інформації, що містить комерційну таємницю із особистої електронної адреси позивачем, який був працівником відповідача й надіслав собі на приватний e-mail дані, що стосуються діяльності компанії, які були оприлюднені в інтернеті.

Адже частина надісланої інформації була розташована в локальній мережі підприємства, що унеможливлює покладення відповідальності за витік службової інформації виключно на даного працівника без перевірки інших осіб, що мали доступ до даної інформації.

Таким чином, ВС визнав, що пересилання службової інформації у вигляді електронних повідомлень з корпоративної електронної адреси на особисту електронну адресу не можна вважати розголошенням комерційної таємниці, оскільки у такому випадку відсутня ознака розповсюдження інформації і відповідно роботодавець не довів належним чином наявність вини працівника.

Повний текст рішення справи № 359/10185/16-ц


01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved