укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

АКЦЕПТ

 (від лат. acceptus — прийнятий) — 1) Згода на укладення договору відповідно до пропозиції (оферти) другої сторони (ст. 638 Цивільного кодексу України). Законодавством України в деяких випадках встановлюється особливий порядок здійснення згоди (А.) на укладення деяких видів договорів. Так, А. щодо укладення з компанією з управління активами договору про приєднання до пайового інвестиційного фонду здійснюється інвестором шляхом придбання інвестиційного сертифіката пайового інвестиційного фонду [Закон України «Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)», 2001].
Особливий порядок здійснення А. та укладення договорів встановлений на закупівлю товарів, робіт і послуг за держ. кошти. Здійснюється відповідно до проведеного тендеру. А. тендерної пропозиції, яку визнано найкращою за результатами оцінки, вважається прийняття замовником тендерної пропозиції та надання згоди на її оплату. Тендерна пропозиція вважається акцептованою, якщо замовником у встановлений у тендерних документах строк подано письмове підтвердження учаснику в А. тендерної пропозиції після визначення його переможцем процедури закупівлі. З учасником, тендерну пропозицію якого було акцептовано, замовник укладає договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації у строк не раніше ніж через 5 робочих днів з дня відправлення письмового повідомлення всім учасникам процедур відкритих торгів, двоступеневих торгів і торгів з обмеженою участю про їх результати, але не пізніше ніж через 21 робочий день з дня А. (Закон України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», 2000).
2) А. векселя — прийняття платником (трасатом) за переказним векселем (траттою) зобов'язання оплатити вексель при настанні зазначеного в ньому терміну. А. вчинюється на переказному векселі. Він виражається словом «акцептований» або будь-яким іншим рівнозначним словом та підписується трасатом. Простий підпис трасата, зроблений на лицьовій стороні векселя, має силу А. Якщо вексель підлягає оплаті у визначений строк від пред'явлення або якщо він повинен бути пред'явлений для А. протягом визначеного строку в силу особливої вимоги, то А. повинен бути датований днем, у який він був вчинений, якщо тільки держатель не вимагатиме, щоб він був датований днем пред'явлення. За відсутності дати держатель, щоб зберегти своє право регресу проти індосанта і трасант а, повинен засвідчити це упущення своєчасно здійсненим протестом. А. є безумовним, але трасат може обмежити його частиною суми, яка підлягає сплаті, але будь-яка інша зміна, внесена акцептом у зміст переказного векселя, рівнозначна відмові в А. Однак акцептант відповідає згідно зі змістом свого А. Якщо трасат, який учинив на переказному векселі напис про свій А., закреслив його до повернення векселя, то вважається, що в А. було відмовлено. Оскільки протилежне не буде доведено, вважається, що закреслення було здійснене до повернення векселя. Однак, якщо трасат письмово повідомив про свій А. держателя або будь-яку особу, яка поставила свій підпис на векселі, він є зобов'язаним перед такими особами відповідно до змісту свого А. (Конвенція, якою запроваджено Уніфікований Закон про переказні векселі та прості векселі, підписана в Женеві 7.VI 1930).
3) А. — згода на оплату або гарантування оплати документів. Згода на оплату може здійснюватися на платіжній вимозі — дорученні. Це розрахунковий документ, який складається з двох частин: верхньої (вимоги утримувача безпосередньо до платника про сплату визначеної суми коштів) та нижньої (доручення платника обслуговуючому банку про списання зі свого ра¬хунку визначеної ним суми коштів та перерахування її на рахунок утримувача). Верхня частина вимоги доручення оформляється утримувачем коштів і передається безпосередньо платнику не менше ніж у двох примірниках. Доставку вимог-доручень до платника може здійснювати банк утримувача через банк платника на договірних умовах. У разі згоди оплатити вимогу-доручення платник заповнює її нижню частину і подає до банку, що його обслуговує. Сума, яку платник погоджується сплатити утримувачу та зазначає в нижній частині вимоги-доручення, не може перевищувати суму, яку вимагає до сплати утримувач і яка зазначена у верхній частині вимоги-доручення. Банк платника приймає вимогу-доручення від платника протягом 20 календарних днів з дати оформлення її утримувачем (Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затверджена постановою Правління Національного банку України від 21.1 2004).
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved