укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

АКРЕДИТАЦІЯ

 

 (франц. accreditation, від лат. accredere — довіряти) — 1) У міжнар. праві — сукупність дій, пов'язаних з наданням особі повноважень представляти одну державу в іншій як керівникові дип. установи (посольства, консульства) або представляти державу в міжнар. організації. Законодавством України передбачена А. представництва дип. установи або міжнар: організації, що полягає в процедурі отримання в Міністерстві закордонних справ України по свідчення про А. представництва на території України, а також А. персоналу, членів сімей і видачі дип., консульської або служб, картки.

2)   Процедура, за якою держ. акредитаційний орган (організація) в документальній формі офіційно засвідчує правочинність і компетентність конкретної юрид. або фіз. особи здійснювати певний вид діяльності (проведення експертиз, спец, досліджень, вимірювань, оцінювання нерухомого майна, оцінка відповідності тощо).

3)   Призначення представників (кореспондентів, телерадіожурналістів, інших працівників) ЗМІ при органах держ. влади, керівних органах політ, партій або інших об'єднань громадян. Регулюється відповідними нормами законів «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» (1992), «Про телебачення і радіомовлення» (2006) та ін.

4)   Сукупність дій, пов'язаних з держ. визнанням відповідності діяльності вищого навч. закладу держ. вимогам і стандартам освіти, а також статусу (рівня А.) відповідного вузу. Законодавством України про освіту передбачена також А. спеціальності у навч. закладі з певного напряму та певним освітньо-кваліфікаційним рівнем. Правові засади А. визначені Законами України «Про освіту» (1996), «Про вищу освіту» (2002), «Про професійно-технічну освіту» (1998) та Положенням про акредитацію вищих навчальних закладів і спеціальностей у вищих навчальних закладах та вищих професійних училищах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 9.8 2001.

 
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved