укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ЛІКУВАЛЬНО-ТРУДОВИЙ ПРОФІЛАКТОРІЙ (ЛТП)

  — установа, призначена для лікування осіб, які страждають на розлади психіки. Вперше ЛТП з'явилися в Україні відповідно до ука­зу Президії Верховної Ради Української РСР від 17.VIII 1966 «Про примусове лікування і трудове пе­ревиховання злісних п'яниць (алкоголіків)», який прийнятий з урахуванням численних побажань і про­позицій громадських організацій, трудових колекти­вів, органів охорони здоров'я. Надалі діяльність ЛТП здійснювалася на підставі «Положення про лікуваль­но-трудові профілакторії для примусового лікування і трудового перевиховання хронічних алкоголіків і нар­команів», затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 25.VIII 1972.

Сьогодні діяльність ЛТП регулюється «Інструкцією про роботу лікувально-трудових профілакторіїв Дер­жавного департаменту України з питань виконання покарань», затвердженою наказом Державного депар­таменту України з питань виконання покарань (ДДУПВП) від 17.IV 1999. В ній містяться осн. поло­ження щодо утримання осіб, які страждають на роз­лади психіки та поведінки внаслідок вживання алко­голю, синдром залежності.

ЛТП організуються і ліквідуються у встановленому порядку ДДУПВП. ЛТП утримуються за рахунок коштів загального кошторису установ виконання покарань та за рахунок нарахувань на заробітну плату осіб,   які в них утримуються. Підставою для прийняття особи в ЛТП є постанова районного (міського) суду про її направлення до ЛТП, що набрала законної сили. Не підлягають прийняттю до ЛТП: неповнолітні; особи, які мають захворювання, що перешкоджають перебуванню їх у цих установах; інваліди І та II груп; вагітні жінки та матері, які мають немовлят; чоловіки віком понад 60 років і жінки — понад 55 років; особи, які добровільно лікуються від синдрому залежності в наркологічних закладах охорони здоров'я; особи,   які перебувають у ремісії більш як три місяці. У ЛТП установлюється режим, що забезпечує виконання мед. призначень, трудових та інших обов'язків особами, які в них утримуються, а також постійний нагляд за ними. Осн. вимогами режиму в ЛТП є точне дотримання і неухильне виконання особами, які в них утримуються, режиму лікування, невживання спиртних напоїв, не скоєння протиправних діянь, участь у суспільно корисній праці, підтримання санітарного стану.   
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved