укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

АДМІНІСТРАТИВНЕ СУДОЧИНСТВО

 - урегульований спеціальними процесуально-правовими нормами порядок діяльності адм. судів щодо розгляду та розв'язання публічно-правових спорів. Завданням А. с. є захист прав, свобод та законних інтересів фіз. осіб, прав та законних інтересів юрид. осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів держ. влади, органів місц. самоврядування, їхніх посадових і служб, осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними управлінських функцій на підставі законодавства, в т. ч. на виконання делегованих повноважень.
До принципів А. с. належать: верховенство права; законність; рівність усіх учасників адм. судочинства перед законом і судом; змагальність сторін, диспозитивність та офіц. з'ясування обставин у справі; гласність і відкритість; забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішень адм. суду; обов'язковість суд. рішень. Специфічними рисами А. с. є: презумпція
правомірності вимог позивача у справах про захист прав і свобод від порушень рішеннями, діями чи бездіяльністю органів публічної влади, що покладає на останніх обов'язок доказування правомірності власної позиції в А. с; адм. суд під час здійснення А. с. може виходити за межі позовних вимог, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять; ініціативність адм. суду щодо відшкодування фактів доказового значення; заборона відмови в розгляді та вирішенні адм. справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини тощо. Порядок здійснення А. с. регулюється Кодексом адміністративного судочинства України (2005).
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved