укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ЖИТЛОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

 - законод. акт, яким регулюються житлові та інші пов'язані з ними соціальні відносини. Прийнятий Верховною Радою УРСР 30.VI 1983, набрав чинності 1.1 1984. У ЖК України визначено осн. завдання житлового за­конодавства, види житлового фонду, житлові права та обов'язки громадян, зокрема їх право на приватиза­цію квартир (будинків) держ. житлового фонду або придбання їх у житлових кооперативах, на біржових торгах, шляхом житлового будівництва чи одержання у власність на інших підставах. Кодексом встановлено компетенцію органів держ. управління і громадських організацій щодо регулювання відносин, які виника­ють при використанні та забезпеченні схоронності житлового фонду, порядку держ. обліку житлового фонду, закріплює право його власника управляти житловим фондом. Кодекс визначив порядок надання жилих приміщень і користування ними в будинках держ. і комунального житлового фонду, зокрема: по­рядок укладання та припинення договору найму жит­ла, права та обов'язки наймачів і членів їхніх сімей у держ. і відомчому житловому фонді; підстави і по­рядок виселення з наданням та без надання жилих приміщень у держ. і відомчому житловому фонді; ко­ристування служб, приміщеннями; порядок надання і користування жилими приміщеннями у гуртожитках; забезпечення громадян жилими приміщеннями у бу­динках житлово-буд. (житлових) кооперативів і користування ними; порядок створення житлово-буд. (житлових) кооперативів, порядок прийняття у члени кооперативу, права та обов'язки членів кооперативу і членів їхніх сімей, підстави виключення з членів кооперативу та виселення членів кооперативу і їхніх сі­мей; користування жилими приміщеннями у будин­ках приватного житлового фонду; права членів сім'ї власників та наймачів жилих приміщень у приватно­му житловому фонді. У Кодексі закріплено обов'язки громадян та юрид. осіб щодо схоронності житлового фонду, осн. правила його експлуатації та ремонту, встановлено різні види юрид. відповідальності за порушення норм житлового законодавства; встановлено порядок регулювання відносин, що виникають при
забезпеченні громадян жилими приміщеннями у разі від'їзду за кордон, а також застосування міжнар. договорів у галузі житлових відносин. У 1990-х до ЖК внесено ряд змін, покликаних привести житлові відносини в Україні у відповідність  із принципами ринкової економіки. Так, у зв'язку з прийняттям Закону України «Про власність» (1991) до Кодексу внесено зміни, які закріплюють право громадян залишати у приватній власності будинки, квартири у випадку поліпшення житлових умов, а також зміни шодо порядку визначення розміру квартплати та ін. Важливою новелою ЖК стало доповнення його у 2003 гл. 4-1, яка визначає осн. засади користування жилими приміщеннями з фондів житла для тимчасового проживання (див.
Житловий фонд), які призначені для проживання громадян, які не мають або втратили постійне місце проживання, а саме громадянам, які втратили житло внаслідок звернення стягнення на жилі приміщення, що були придбані ними за рахунок кредиту (позики) банку чи інші особи, повернення якого забезпечене іпотекою відповідного жилого приміщення, які вимушені залишити жиле приміщення внаслідок його аварійного стану, стихійного лиха або з інших підстав, які загрожують стану та безпеці відповідного жилого приміщення, у порядку, встановленому законом.                
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved