укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ЕКСПЛУАТАЦІЯ ДІТЕЙ

 - злочин, передбачений ст. 150 Кримінального кодексу України. Експлуатація (від франц. exploitation — використання, одержання вигоди) — привласнення результатів чужої праці влас­ником засобів виробництва.

Принцип заборони експлуатації праці дитини зафік­сований у Декларації прав дитини (ухваленій сесією Генеральної Асамблеї ООН 20.XI 1959). Цей принцип набув подальшого розвитку у Конвенції про права дитини (прийнята ГА ООН 20.XI 1989 і ратифікована BP України 27.IX 1991), а також у нац. законодавстві (ч. 2 ст. 52 Конституції, ст. 188 Кодексу законів про працю України тощо).

Ч. 1 ст. 150 КК України передбачає відповідальність за Е. д., які не досягли віку, з якого законодавством дозволяється працевлаштування, шляхом використан­ня їх праці з метою отримання прибутку. Об'єктом злочину є фіз. і психічне здоров'я дитини, шо не досягла віку, з якого згідно із законом (ст. 188 КЗпП України) дозволяється її працевлаштування. З об'єктивної сторони злочин характеризується вико­ристанням будь-якої праці хоча б однієї дитини, яка дає прибуток тому, хто цю працю використовує (неза­лежно від того, чи отримує дитина певну вигоду при цьому). Злочин вважається закінченим з моменту за­лучення потерпілої особи до праці з метою отриман­ня прибутку.

Суб'єктом злочину може бути будь-яка особа, що до­сягла 16 років.

З суб'єктивної сторони діяння характеризується пря­мим умислом і обов'язковою наявністю мети — отримання прибутку.

Злочин належить до категорії невеликої тяжкості. Закон (ч. 2 ст. 150 КК України) фіксує ряд обставин, які роблять злочин більш небезпечним (кваліфікова­ним). Йдеться про дії, зазначені у ч. 1 цієї статті, вчи­нені щодо кількох дітей (двох або більше, які можуть експлуатуватися одночасно або послідовно), або якщо вони спричинили істотну шкоду для здоров'я дитини (отримання під час роботи або в результаті неї тілес­ного ушкодження, крім легкого, що не спричинило короткочасного розладу здоров'я або незначної втрати працездатності, за необережного ставлення винного до цих наслідків), або для її фіз. розвитку (наявність суттєвих негативних відмінностей у розвитку дитини порівняно із її однолітками), або освітнього рівня дитини (тривала перерва у відвідуванні школи), або по­єднані з використанням дитячої праці на шкідливому виробництві (Перелік важких робіт і робіт із шкідли­вими і небезпечними умовами праці, на яких забо­роняється застосування праці неповнолітніх, визначе­ний у наказі МОЗ України від 31.III 1994).
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved