укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ЕКСПЕРТИЗА СУДОВО-БЮЛОГІЧНА

 - вид суд. експертизи, предметом дослідження якої є об'єкти рослинного і тваринного походження, що потрапили у сферу розслідування різних категорій крим. та цив. справ. Мета Е. с.-б. — одержання доказової інформації про обставини злочину, який розслідується, за допо­могою сучасних досягнень біології та криміналістики. На основі спільності предмета, об'єкта та методики дослідження в Е. с.-б. виділено два самостійні підви­ди експертиз: судово-ботанічна та судово-зоологічна. Об'єктами дослідження першої є: деревина, деревне вугілля, частини дерев'яних предметів, кора дерев, листя, стебла, пилок, квіти, корені, кореневища, пло­ди, насіння деревних та трав'янистих рослин, а також їх частини; сіно, солома, плями, які утворені росли­нами, подрібнені рослини (тютюн, махорка, коноплі, мак та ін.); лікарські засоби рослинного походження; зерно та продукти його переробки (борошно, висівки, дерть, комбікорм, жмихи та ін.); продукти переробки рослин: повидло, гірчиця, томат, варення, хрін, бджо­линий мед і т. п. Об'єктами дослідження другої, судо­во-зоологічної, експертизи є: волосся та шкури тварин, вовна, пір'я і пух птахів, дрібні тварини та їх­ні частини, комахи та їхні частини, луска риби, екс­кременти тварин, лікарські засоби тваринного поход­ження тощо.

Е. с.-б. здійснюється з метою вирішення класифіка­ційних (природа, таксономічна належність), ідентифі­каційних (тотожність об'єктів) і діагностичних (стан об'єктів, причини, які викликали зміни об'єктів, та ін.) завдань. Останні визначаються змістом питань, на які експерт-біолог може дати відповідь при вирішенні кожного із завдань.

Під час проведення Е. с.-б. використовуються дані та методи багатьох розділів біології (ботаніки, зоології, мікробіології, вірусології, біохімії, іхтіології, ентомології, орнітології, теріології тощо), а також хімічні, фізичні, криміналістичні та інші показники. Впроваджуються і розробляються деякі спец, методи: споровопилковий, діатомовий, епідермальний аналізи рослинних об'єктів, термохімічний аналіз волосся та ін., а також вивчаються і встановлюються комплекси ознак для визначення таксономічної належності дрібних часток об'єктів рослинного та тваринного походження.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved