укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ЕКСПЕРТИЗА НАУКОВА І НАУКОВО-ТЕХНІЧНА

 

 — дослідження, перевірка, аналіз та оцінка науково-тех. рівня відповідних об'єктів експертизи і підготовка обґрунтованих висновків для ухвалення компетентних рішень щодо таких об'єктів. Правові, орт. і фін. осно­ви експертної діяльності у науково-тех. сфері визначе­ні Законом України «Про наукову і науково-технічну експертизу» (1995) та іншими актами законодавства, шо регулюють відносини у сфері Е. н. і н.-т. Об'єкта­ми експертизи можуть бути тех. засоби, промислові споруди, природні об'єкти тощо, проекти, програми, пропозиції різного рівня та інші об'єкти. Обов'язковій експертизі підлягають нац., держ. галузеві та міжгалу­зеві, міждерж. наук, і науково-тех. та інноваційні про­грами, інші проекти держ. значення. Окремим видом Е. н. і н.-т. є науково-правова екс­пертиза.

Відповідно до чинного законодавства України Е. н. і н.-т. здійснюється у формі держ., громадської, між-нар. та іншої експертизи, об'єкти якої можуть переда­ватися на попередню, первинну, повторну, додаткову та контрольну експертизу. Юрид. підставами для здійснення Е. н. і н.-т. є рішення органів викон. вла­ди та місц. самоврядування, а також договори на проведення експертизи, укладені підприємствами, ус­тановами та організаціями, фіз. особами. її можуть проводити: а) органи викон. влади в межах своєї ком­петенції; б) підприємства, установи та організації усіх форм власності, тимчасові творчі колективи, що здійснюють наук, і науково-тех. діяльність; в) окремі експерти та групи експертів.

Експертами є фіз. особи, які мають високу кваліфікацію, спец, знання і безпосередньо здійснюють наук, чи науково-тех. експертизу та несуть персональну відповідальність за достовірність і повноту аналізу, обґрунтованість рекомендацій. Замовниками Е. н. і н.-т. можуть бути органи держ. влади і самоврядування та заінтересовані юрид. чи фіз. особи на підставі договорів або відповідних доручень. Здійснення держ. експертизи фінансується за рахунок держ. бюджету, позабюджетних фондів або коштів замовника. Результати, матеріали та висновки Е. н. і н.-т. є власністю замовника, якщо інше не передбачено договором між ним і виконавцем.
  Висновок держ. експертизи обов'язковий для прийняття фіз. та юрид. особами до розгляду і врахування при обгрунтуванні структури і змісту пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки, наук, і науково-тех., соціально-екон. та екон. програм і проектів, аналізі ефективності використання науково-тех. потенціалу. У разі необхідності спростування чи підтвердження окремих положень або в цілому експертного висновку може бути призначена повторна, додаткова чи контрольна Е. н. і н.-т. із залученням до її проведення незалежних експертів.

 
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved