укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ДОПОМОГА СОЦІАЛЬНА

 - вид матеріальної під­тримки громадян, які перебувають у складних життє­вих обставинах, що надається у грошовій або нату­ральній формі, у вигляді послуг за рахунок бюджетних коштів та благодійницьких надходжень. Д. с. здійсню­ється на основі перевірки доходу громадян та засобів існування, а також за певними критеріями без пере­вірки доходу.

Державну соціальну допомогу, що надається в Украї­ні, можна поділити залежно від категорій отримувачів на: Д. с, яка надається з урахуванням потреб, але без урахування доходу чи майнового стану; Д. с, яка на­дається з урахуванням доходу та майнового стану; ад­ресну Д. с, яка надається з урахуванням доходу та майнового стану.

Надання окремих видів соціальних допоміг в Україні регулюється Законами України «Про державну допо­могу сім'ям з дітьми» (2001), «Про державну допомо­гу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» (2000), «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» (2000) та ін.

Відповідно до ст. З Закону «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» призначаються такі види допомоги сім'ям з дітьми: допомога у зв'язку з вагітністю та по­логами; одноразова допомога при народженні дитини; допомога по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку; допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням; допомога на дітей одиноким матерям. Право на отримання Д. с. мають громадяни, які не застраховані в системі загальнообов'язкового держ. соціального страхування. Згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» надаються такі види Д. с, як держ. соціальна допо­мога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам та над­бавка на догляд. Інвалідам з дитинства, які мають од­ночасно право на держ. соціальну допомогу і пенсію, призначається держ. соціальна допомога або пенсія на їх вибір.

Крім того, Закон «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» передбачає право на держ. соціальну допомогу малозабезпечених сімей, які по­стійно проживають в Україні. Держ. соціальна допо­мога малозабезпеченим сім'ям надається у грошовій формі в розмірі, що залежить від визначеної законом величини доходу сім'ї.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved