укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ДОПИТ

 — слідча або суд. дія, передбачена Кримі­нально-процесуальним і Цивільним процесуальним кодексами України, Кодексом адміністративного су­дочинства України. її метою є одержання показань свідків та інших учасників суд. процесу про відомі їм факти, які мають значення для прийняття правильно­го рішення у справі.

Д. особи проводить суб'єкт, який здійснює провад­ження у справі. У передбачених законом випадках у Д. беруть участь захисники, законні представники до­питуваних осіб, педагоги, учасники суд. розгляду крим. чи цив. справи тощо. При Д. свідків особа, яка його здійснює, попереджає їх про крим. відповідаль­ність за відмову давати показання, а також за дачу завідомо неправдивих показань. Потерпілих попереджа­ють про крим. відповідальність лише за дачу завідомо неправдивих показань.

У крим. справі особа, яка здійснює Д., з'ясовує сто­сунки між свідком і потерпілим, підозрюваним чи обвинуваченим, а також стосунки потерпілого з підоз­рюваним чи обвинуваченим. Після цього допитува­ним пропонується у вільній формі викласти, що їм відомо у справі. Ставити навідні запитання під час Д. не дозволяється. Д. підозрюваного проводиться не­гайно або протягом доби після затримання, а обвину­ваченого — не пізніше доби після пред'явлення йому обвинувачення. Про кожний Д. особою, яка його ве­ла, складається протокол, у якому вказується, хто проводив Д. і хто брав участь у ньому, а також даєть­ся повна інформація про допитуваного та робиться відмітка про роз'яснення йому прав і обов'язків. Показання викладаються від першої особи. Протокол Д. підписується допитаною особою та дізнавачем чи слідчим і перекладачем, якщо він брав участь у Д. До­питана особа може вимагати внесення доповнень і поправок до протоколу Д. Під час суд. розгляду ре­зультати Д. заносяться до протоколу суд. засідання. У крим. процесі порядок проведення Д. врегульовано ст. 68-74, 107, 143, 300, 302-308 та іншими статтями КПК України.

У порядку цив. судочинства Д. врегульовано ст. 62, 63, 180-184 ЦПК України. В адм. судочинстві Д. врегу­льовано ст. 65, 77, 78, 141, 142 КАС України.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved