укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ДОМІЦИЛЬ

 

 (лат. domicilium — місцеперебування, місцепроживання) — в міжнар. приватному та цив. праві ряду держав означає постійне місце проживан­ня фіз. особи. Однак у праві деяких країн Д. наділя­ється іншим змістом: напр., згідно з Цивільним ко­дексом Італії Д. вважається держава, на території якої фіз. особа має осн. місцезнаходження своїх справ та інтересів (ч. 1 ст. 43).

Існує кілька видів Д: «Д. походження» — країна, на території якої особа народилась, «Д. вибору» — кра­їна, яку особа обрала для свого постійного місця про­живання, «Д. у силу закону» — Д., що в особливих випадках встановлюється законодавством, напр., від­повідно до законодавства Великої Британії, дружина має Д. у тій же державі, що і її чоловік, навіть якщо вона фактично проживає в іншому місці. Як правило, Д. має значення при встановленні особистого закону фіз. особи, а також при розв'язанні спадкових спорів, ускладнених іноз. елементом.

У податковому праві ряду держав Д. розглядається як місце постійного проживання фіз. особи або місце ре­єстрації юрид. особи. У вексельному праві Д. означає місце проживання платника за векселем, однак доміцилійованим вважається вексель, що включає в себе вказівку особливого місця платежу, відмінного від місця проживання платника

 
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved