укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ДОВІЧНЕ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ

 

 - вид покарання, який полягає у примусовій ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до виправної колонії максимального рівня безпеки на невизначений строк. Передбачений ст. 64 Кримінального кодексу України і є найсуворішим з усіх видів осн. покарань. Застосовується судом до осіб за вчинення особливо тяжких злочинів у випадках, спеціально передбачених санкцією статті Особливої частини КК України, якщо суд не вважає за можливе застосовувати позбавлення волі на певний строк (ч. 1 ст. 64).

Д. п. в. не застосовується до осіб, які вчинили злочини до 18 років, і до осіб понад 65 років, а також до жінок, що були вагітними під час вчинення злочину або на момент винесення вироку (ч. 2 ст. 64). Як вид покарання законодавчо закріплене після рішення Конституційного Суду України від 29.XII 1999 щодо неконституційності смертної кари. Порядок і умови виконання покарання у вигляді Д. п. в. визначені Кримінально-виконавчим кодексом України та Правилами внутрішнього розпорядку установ виконання покарань (затверджені Державним департаментом України з питань виконання покарань 25.ХІІ 2003).

Засуджених, які відбувають покарання у вигляді Д. п. в. у виправних колоніях максимального рівня безпеки, тримають окремо від інших засуджених, які відбувають покарання у виправних колоніях цього виду. Особи, які відбувають покарання у вигляді Д. п. в., мають певні обов'язки і користуються правами, які встановлені законодавством України, з обмеженнями, що передбачені для цієї категорії засуджених, а також випливають з вироку суду і режиму, визначеного КВК для відбування покарання цього виду. За втечу з місця позбавлення волі з-під варти вони підлягають крим. відповідальності за ст. 393 КК. Засуджених тримають в окремих камерах, як правило, по дві особи; при цьому враховується їх психологічна сумісність; вони носять одяг спец, зразка. За заявою засудженого та в інших необхідних випадках з метою його захисту від можливих посягань на його життя з боку іншого засудженого, запобігання вчиненню нового злочину або за наявності мед. висновку за мотивованою постановою начальника колонії їх можуть тримати в одиночних камерах.

Засуджені до Д. п. в. залучаються до праці тільки на території колонії з урахуванням вимог тримання їх у приміщеннях камерного типу. Самодіяльні організації серед таких засуджених не утворюються. Для засуджених, які не мають загальної середньої освіти, у виправних колоніях утворюються консультативні пункти. Засуджені до Д. п. в. мають право витрачати на місяць для придбання продуктів харчування і предметів першої потреби гроші, зароблені в колонії, в сумі до 50 % мінімального розміру зарплати, одержувати раз на 6 міс. короткострокове побачення; одержувати протягом року 2 посилки (передачі) та 2 бандеролі. За сумлінної поведінки і ставлення до праці після відбуття 10 років строку покарання засудженому може бути дозволено додатково витрачати на місяць гроші в сумі 20 % мінімального розміру зарплати.
Засуджені до Д. п. в. не підлягають звільненню від відбування покарання з випробуванням (ст. 75) та умовно-достроковому звільненню від відбування покарання (ст. 81). Відповідно до ст. З Закону України «Про застосування амністії в Україні» (1996) до осіб, засуджених до Д. п. в., застосування амністії не допускається. Щодо них актом про помилування може бути здійснена заміна призначеного судом покарання на строк не менше 25 років після відбуття ними не менше 20 років призначеного покарання (ч. 2 ст. 87 КК; ч. 7 ст. 151 КВК; ч. 2 п. 6 Положення про порядок здійснення помилування, затвердженого указом Президента України від 19.VII 2005). Д. п. в. є одним із найсуворіших покарань у більшості країн світу, зокрема, там, де не застосовується смертна кара (Німеччина, Польща, Франція, Швейцарія). У деяких країнах Д. п. в. застосовується у порядку заміни смертної кари (Рос. Федерація), а в інших — як самостійне покарання (КНР, СЦІА).

 
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved