укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ДОВІРЕНА ОСОБА

 — 1) В Україні - суб'єкт процесу виборів Президента України та депутатів місц. рад в одномандатних виборчих округах, сільських, селищних, міських голів. Правовий статус Д. о. визначається виборчим законодавством України, зокрема Законами України «Про вибори Президента України» (1999, у ред. 2004), «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (2004). За законодавством України про вибори довірених осіб обирають кандидати, що балотуються на відповідні виборні посади, з числа громадян України, які мають право голосу на виборах. Не може бути довіреною особою кандидата на пост Президента України член виборчої комісії, посадова особа органів викон. влади та органів місц. самоврядування, військовослужбовець, службовець рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України, Служби безпеки України, особа, яка проходить альтернативну (невійськ.) службу. Довіреною особою кандидата в депутати місц. ради, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови не може бути представник, уповноважена особа місц. організації партії (виборчого блоку), член виборчої комісії, посадова особа органів держ. влади чи органів місц. самоврядування, військовослужбовець, особа рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України, Служби безпеки України, особа, яка проходить альтернативну (невійськ.) службу.
Відповідно до Закону «Про вибори Президента України» Центральна виборча комісія реєструє довірених осіб кандидатів на пост Президента України та видає їм посвідчення. Згідно із Законом «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» довірених осіб кандидатів у депутати місц. ради, які балотуються в одномандатних виборчих округах, та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови реєструє відповідна тер. виборча комісія та видає їм посвідчення.
Д. о. допомагають кандидатам у здійсненні виборчої кампанії, проведенні передвиборної агітації, представляючи інтереси кандидата у відносинах з виборчими комісіями, органами держ. влади та органами місц. самоврядування, об'єднаннями громадян, виборцями.
2) Учасник довірчого товариства, який від його імені здійснює довірчі операції. Діяльність Д. о. регулюється декретом Кабінету Міністрів України від 17.III 1993 «Про довірчі товариства». Дії довірених осіб спрямовані виключно на реалізацію інтересів довірителів майна відповідно до умов укладеного між ними договору. Д. о. особисто виконують свої обов'язки перед довірителями майна. Установчим договором може бути передбачена передача повноважень Д. о. іншому учасникові, а також іншій особі за довіреністю на строк, шо не перевищує одного року. Якщо учасником довірчого товариства виступає юрид. особа, то довірчі операції від її імені здійснює представник, уповноважений цією юрид. особою. Законодавством встановлено особливі вимоги щодо вартості майна, яке Д. о. бере на обслуговування. Вказана вартість не повинна сумарно перевищувати частки Д. о. в статутному фонді довірчого товариства та відповідно її особистої додаткової відповідальності.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved