укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ДІЗНАВАЧ

 — посадова особа, уповноважена на проведення дізнання. Провадження у справі здійснює в межах своєї компетенції до передачі крим. справи прокуророві чи слідчому, керуючись при цьому законом, внутрішнім переконанням, а також письмовими вказівками органу дізнання і прокурора. На відміну від слідчого, має меншу процес. самостійність. Його осн. процес. рішення потребують затвердження органом дізнання, а в окремих випадках — санкції прокурора. Незгода з вказівками органу дізнання і прокурора, в разі їх оскарження, не призупиняє їх виконання Д. На відміну від слідчого, крім проведення слідчих дій, Д. може виконувати оперативно-розшукові заходи з метою встановлення злочинів і осіб, що їх скоїли. Проте одночасно займатися процес. і непроцес. діяльністю у конкретній крим. справі він не може. Д. має право: викликати будь-яких осіб як свідків, потерпілих і підозрюваних для проведення процес. дій та експертів — для надання висновків; вимагати від підприємств, установ, організацій, посадових осіб і громадян пред'явлення предметів і документів, що можуть сприяти встановленню істини у справі, проведення ревізій; проводити слідчі дії; об'єднувати і виділяти в окреме провадження крим. справи; долучати до справи речові докази. 
Д. зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно проводити дізнання у справі, встановлювати особу, яка вчинила злочин, а також інші обставини, що є предметом доказування. Якщо Д. є зацікавленою особою в результатах справи, він повинен заявити самовідвід. Д. вирішує питання про відводи, заявлені під час проведення дізнання перекладачеві, експертові та спеціалістові, роз'яснює і забезпечує права особам, які беруть участь у справі, забезпечує належне оформлення протоколів виконаних ним слідчих дій, оцінює докази за своїм переконанням, не надаючи жодному з них заздалегідь встановленої сили, визнає відповідних осіб потерпілими, цив. позивачами, цив. відповідачами та їхніми законними представниками, вживає заходів для забезпечення цив. позову і можливої конфіскації майна, виконує доручення слідчого та прокурора. З деяких категорій злочинів, які не становлять великої сусп. небезпеки, Д. у 10-денний строк (в окремих випадках прокурор може продовжити цей строк до 20 днів) здійснює протокольну форму досуд. підготовки матеріалів. Про обставини вчинення злочину складається протокол, який затверджується начальником органу дізнання. Після чого протокол разом з матеріалами надсилається прокурору для порушення крим. справи.
У разі за відомо незаконного затримання, приводу або арешту, притягнення за відомо невинного до крим. відповідальності, примушення давати показання Д. несе крим. відповідальність (ст. 371—373 Кримінального Кодексу України).
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved