укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ДЕРЖАВНИЙ ВИКОНАВЕЦЬ

 - посадова особа, яка здійснює примусове виконання: рішень, ухвал і постанов судів у цив. справах; вироків, ухвал і постанов судів у крим. справах у частині майнових стягнень; мирових угод, що затверджуються судом; викон. написів нотаріальних органів; суд. наказів у передбаченому законом порядку; рішень третейських судів; комісій з трудових спорів (про майнові стягнення) тощо. Правовий статус Д. в. визначається Законом України «Про державну виконавчу службу» (1998). До Д. в. належать начальник, заступник начальника, старший держ. виконавець, держ. виконавець районного, міського (міста обл. значення), районного (у місті) відділу держ. викон. служби.

Заступники начальників держ. викон. служби у районах, містах (містах обл. значення), районах у містах, головні держ. виконавці, старші держ. виконавці, держ. виконавці та працівники цих служб призначаються на посаду та звільняються з посади начальником держ. викон. служби АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя за поданням начальників держ. викон. служби у районах, містах (містах обл. значення), районах у містах. Д. в. є держ. службовцями, їм видаються служб. посвідчення єдиного зразка. Під час виконання служб. обов'язків Д. в. носить формений одяг (видається безоплатно) і користується правами та виконує обов'язки, передбачені законом. Чисельність Д. в., порядок і норми матеріального забезпечення їх діяльності встановлюються KM України за поданням Мін'юсту України.

Згідно з правовим статусом Д. в. до них пред'являються відповідні вимоги. Зокрема, Д. в. може бути тільки громадянин України, який має юрид. освіту, здатний за своїми особистими і діловими якостями виконувати покладені на нього обов'язки; начальники держ. викон. служби АР Крим, областей та міст Києва і Севастополя призначаються на посаду та звільняються з посади директором Департаменту держ. викон. служби.

Д. в. несуть дисциплінарну відповідальність у порядку, встановленому законом. У разі вчинення Д. в. під час виконання служб. обов'язків діяння, шо має ознаки злочину чи адм. правопорушення, він підлягає крим. або адм. відповідальності. Шкода, заподіяна держ. виконавцем фіз. чи юрид. особам під час виконання рішення, підлягає відшкодуванню; дії або бездіяльність Д. в. можуть бути оскаржені до вищестоящої посадової особи або до суду. Контроль за діяльністю Д. в. здійснюють Департамент держ. викон. служби та держ. викон. служби АР Крим, областей та міст Києва і Севастополя.

 
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved