укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

 - офіц. вимога, пропозиція депутата представницького органу влади, пов'язані з його депутатською діяльністю, до органів влади, їх посадових осіб, керівників правоохоронних і контролюючих органів, підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, об'єднань громадян здійснити певні дії, надати офіц. роз'яснення чи викласти позицію з питань, віднесених до їх компетенції [Закони України «Про статус народних депутатів України» (ст. 16), «Про статус депутатів місцевих рад» (ст. 13)].

Д. з. має бути викладене у письмовій формі й надіслане до відповідного органу, посадової особи безпосередньо депутатом, який може діяти одноособово або колегіально. На відміну від депутатського запиту, направлення Д. з. не потребує голосування на сесійному засіданні відповідної ради.

Право депутата на звернення кореспондує з обов'язком суб'єктів, до яких адресовано Д. з., повідомити про результати розгляду. Визначено термін та особливий порядок розгляду Д. з. Вмотивована відповідь на Д. з. повинна бути надіслана депутату не пізніше другого дня після його розгляду. Конституційний Суд України визначив межі Д. з. до суду та органів, що здійснюють функції дізнання чи досуд. слідства (рішення № 4-рп/2000 і № 4-рп/2002). Встановлено адм. і крим. відповідальність посадових і служб, осіб за невиконання законних вимог депутата.

 
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved