укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ДЕПОЗИТ

  (від лат. depositum — річ, віддана на схов) — 1) Матеріальна цінність (гроші, цінні папери), яка вноситься на зберігання до адм., митних, суд., нотаріальних та деяких інших установ і після настання певних умов підлягає поверненню особі, котра внесла матеріальну цінність, або, за її розпорядженням, — іншій особі. Операції по Д. здійснюються суд., нотаріальними, митними, лікувальними та деякими іншими установами. З цією метою установи Національного банку України відкривають їм спец. рахунки по депозитних сумах.

На Д. судів грошові суми вносяться на виконання суд. рішення для передачі держ. виконавцеві. На Д. нотаріальної контори гроші чи цінні папери вносяться тоді, коли їх неможливо вручити самому кредиторові (нотаріальна контора приймає їх на Д. без перевірки підстав внеску). Здані на Д. цінності зберігаються протягом строків позовної давності (якщо вони здані бюджетними установами, то до кінця календарного року), а потім перераховуються до держ. бюджету.

2)  Вклади юрид. і фіз. осіб в установах банків для зберігання та використання (див. Договір банківського вкладу).

3) У цив. праві один із засобів виконання грошового зобов'язання. У разі відсутності кредитора, ухилення його від виконання зобов'язання або іншого допущеного ним порушення, за відсутності представника недієздатного кредитора боржник по грошовому зобов'язанню або зобов'язанню передати цінні папери має право внести належні гроші або цінні папери на Д. нотаріуса (ст. 537 Цивільного кодексу України). Згідно зі ст. 85 Закону України «Про нотаріат» (1993) нотаріус приймає від боржника в Д. грошові суми і цінні папери для передачі їх кредитору. Про надходження грошових сум і цінних паперів нотаріус повідомляє кредитора і на його вимогу видає йому грошові суми та цінні папери. Прийняття нотаріусом грошових сум і цінних паперів провадиться за місцем виконання зобов'язання. Повернення грошових сум і цінних паперів дебітору допускається лише за письмовою згодою кредитора або за рішенням суду.

 4) У міжнар. банківській практиці Д. — форма розміщення тимчасово вільних грошових ресурсів, які, в свою чергу, використовуються установами банку, що зберігають ці ресурси, для різних фін. операцій, зокрема надання кредиту, позичок, субсидій, інвестування різних програм тощо.             

 
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved