укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ДАКТИЛОСКОПІЯ

  (від грец.     - палець і        — дивитися, спостерігати) — криміналістичне вчення (складова трасології) про властивості капілярних візерунків, механізм утворення їх слідів, способи їх виявлення та дослідження. Д. базується на такій анатомічній особливості людини, як наявність неповторних рельєфних візерунків капілярних ліній (від лат. papilla — сосок), великих згинальних (флексорних) складок, великої кількості пop, з яких виділяється піт, дрібних складок та зморшок, які розташовані на поверхнях долоней, підошвах, пальцях рук і ніг.

Сліди капілярних візерунків утворюються в результаті контактної взаємодії долонь рук та ступнів ніг з поверхнею об'єктів за рахунок пото-жирових виділень або речовини, яка потрапила на їх поверхню (кров, фарба тощо).

Такі властивості капілярних візерунків, як індивідуальність, незмінність, відновлюваність та здатність залишати відбитки, які відображають малюнок візерунку, дають можливість ідентифікувати особу, що їх залишила.

Для ототожнення використовуються: загальна будова візерунку (дуговий, петлевий, завитковий, атиповий), особливості капілярних ліній, які утворюють візерунок, та будова, форма і взаєморозташування окремих його ділянок. Осн. значення при цьому мають деталі будови капілярних візерунків, тобто початок і кінець ліній, їх перериви, злиття і розділення, острівки, обривки (фрагменти), містки, пори, крапки та їх взаємне розташування, зморшки, деталі флексорних складок, шрами тощо, оскільки саме вони індивідуалізують візерунок.

В структурі Д. розрізняють дослідження пop (піроскопію), будови країв капілярних ліній (еджеоскопію) та поверхні долоні (пальмоскопію). Способами виявлення слідів рук є ретельний огляд об'єктів, на яких можуть бути сліди, застосування при цьому спец, освітлення, фіз. або хімічного пофарбування чи напилення.

Досліджуються капілярні візерунки шляхом проведення дактилоскопічної експертизи, в ході якої виявлені сліди рук порівнюють з дактило картами, на яких зафіксовані відбитки пальців рук підозрюваної особи. Див. також Експертиза дактилоскопічна.

 
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved