укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ГРОМАДЯНСТВО

  — правова належність особи до держави; постійний правовий зв'язок особи з державою, що виявляється в їх взаємних правах та обов'язках. Термін «громадянство» притаманний для країн з респ. формою правління. У країнах з монархічною формою правління належність особи до держави визначається терміном «підданство». Право на Г. є невід'ємним правом людини, основою її правового статусу в державі й суспільстві. Поняття «громадянство» нерозривно пов'язане з поняттям державності. Кожна суверенна держава сама визначає, хто є її громадянином. Це сфера внутрішньої компетенції держави. Умови набуття і втрати Г., як правило, встановлюються конституціями держави або іншими актами нац. законодавства. Оскільки кожна держава в даній сфері діє самостійно, не виключені колізії законів про Г. різних країн. Це є причиною випадків подвійного Г. або без громадянства. Такі колізії можуть бути джерелом міжнар. конфліктів. Для запобігання їм державами укладаються двосторонні й багатосторонні договори та угоди з питань Г.

За всієї різноманітності нац. законодавства про Г. йому притаманні й загальні риси. Це стосується, зокрема, принципів набуття і втрати Г. Загальними для більшості країн є два осн. способи набуття Г.: а) від народження; б) внаслідок прийняття до Г. — натуралізації.

Щодо втрати Г. виділяють 3 осн. форми: а) автоматична втрата Г.; б) вихід з Г.; в) позбавлення Г. Перша з цих форм трапляється рідко. Вихід з Г. означає його втрату на підставі рішення компетентного держ. органу, що приймається за добровільною заявою заінтересованої особи.

Позбавлення Г. містить елемент покарання. На відміну від виходу з Г. воно здійснюється з ініціативи відповідних держ. органів і, як правило, стосовно осіб, причетних до вчинення ворожих дій щодо даної держави. Див. також Громадянство України.

 
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved