укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ

  - вид соціального контролю, який здійснюється колективами, об'єднаннями громадян та громадянами. Є важливою формою реалізації демократії, забезпечення прозорості, гласності, відкритості держ. влади, способом залучення населення до управління суспільством та державою. Об'єктом Г. к. є діяльність держ. органів, підприємств, установ і організацій та їх посадових осіб. Здійснення Г. к. регулюється Законами України «Про об'єднання громадян» (1992), «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» (2000), Кодексом України про адміністративні правопорушення (ст. 254—258) та іншими нормативними актами. Ними також передбачено, що Г. к. повинен здійснюватися на засадах законності.

Г. к. широко застосовується при проведенні виборів до органів держ. влади, у сфері житлового господарства, охорони громадського порядку довкілля тощо. Г. к. здійснюється у формах: публічних обговорень, громадських експертиз, консультацій тощо. Профспілки через свої комітети і комісії, а також збори первинних організацій і груп здійснюють контроль виконання колективних договорів, дотримання санітарних умов і техніки безпеки на виробництві, вимог трудового законодавства тощо.

Осн. методом Г. к. є перевірка виконання вимог чинного законодавства та прийнятих рішень. Вона може здійснюватися як самостійно, так і разом з органами держ. контролю. За результатами перевірок на підставі складених при цьому протоколів та актів громадські організації інформують відповідні держ. органи про виявлені порушення, вносять пропозиції щодо притягнення правопорушників до відповідальності.

 
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved