укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ГОТУВАННЯ ДО ЗЛОЧИНУ

 - початкова стадія вчинення злочину, яка визначається як підшукування або пристосування засобів чи знарядь, підшукування співучасників або змова про вчинення злочину, усунення перешкод, а також інше умисне створення умов для вчинення злочину (ч. 1 ст. 14 Кримінального кодексу України). Особливість цієї стадії злочину полягає у тому, що дії, які її утворюють, знаходяться поза межами об'єктивної сторони складу злочину, який особа має намір вчинити. Дії винного ще не спрямовані на об'єкт і не ставлять його в безпосередню небезпеку.

З об'єктивної сторони Г. до з. може виявлятися в різних діях, які полягають лише у створенні умов для вчинення злочину, що не доводиться до кінця з причин, які не залежать від волі винного. З суб'єктивної сторони Г. до з. можливе лише з прямим умислом, тобто особа усвідомлює, що створює умови для вчинення певного злочину, і бажає використати їх для вчинення злочину. Винний має умисел не обмежуватися лише Г. до з., а прагне вчинити такі дії, які призведуть до закінчення злочину. Г. до з. може виявлятися у кількох видах. Підшукування засобів чи знарядь для вчинення злочину може здійснюватись будь-яким способом (як злочинним, так і не злочинним). Це придбання, отримання, тимчасове позичення, купівля, пошук засобів чи знарядь для вчинення злочину тощо. Пристосування засобів чи знарядь для вчинення злочину — будь-який вплив винної особи на речі матеріального світу з метою подальшого використання їх як знарядь чи засобів вчинення злочину. Це, зокрема, надання нових якостей або посилення певних властивостей (напр., виготовлення обріза з мисливської рушниці, переробка газового пістолета для стрільби бойовими патронами тощо). Підшукування співучасників — це будь-які дії щодо залучення до вчинення злочину інших осіб: виконавця (співвиконавця), організатора, підбурювача або пособника. Змова про вчинення злочину — це згода двох або більше осіб у спільному вчиненні злочину. Усунення перешкод — усунення перепон, які заважають вчиненню злочину, здійсненню злочинного умислу. Інше умисне створення умов для вчинення злочину полягає у вчиненні різноманітних дій, які створюють можливість (умови) для вчинення злочину (напр. збирання необхідних відомостей про час вчинення злочину, підготовка місця вчинення злочину, сховища для приховування викраденого тощо). Всі види і прояви Г. до з. охоплюються поняттям умисного створення умов для вчинення злочину. Г. до з. можливе майже в усіх злочинах, що вчиняються з прямим умислом.

Типовою формою Г. до з. є активна поведінка особи, однак можлива і бездіяльність. Напр., працівник магазину, складу тощо не вмикає охоронної сигналізації, щоб створити умови для вчинення крадіжки співучасниками.

Крим, відповідальність за Г. до з. настає за ст. 14 і за тією статтею Особливої частини КК України, яка передбачає відповідальність за закінчений злочин (ст. 16). Якщо дії, пов'язані з готуванням до одного злочину, утворюють самостійний склад іншого злочину, то вчинене слід кваліфікувати за сукупністю злочинів: Г. до з. та інший закінчений злочин (напр. придбання вогнепальної зброї для розбійного нападу кваліфікується за сукупністю злочинів: ч. 1 ст. 263; ч. 1 ст. 14 і ч. 1 ст. 187 КК). Крим, відповідальність за готування до злочину невеликої тяжкості виключається (ч. 2CT. 14 КК).     

 
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved