укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ГАРАНТІЙНИЙ СТРОК

 — період часу, встановлений законодавством або договором, протягом якого виготовлювач (виконавець) забезпечує якісну роботу (застосування, використання) товару (виробу), послуги тощо. Г. с. застосовується у договорах купівлі-продажу, міни, поставки. Так, за договором буд. підряду Г. с. становить 10 років від дня прийняття об'єкта замовником, якщо більший Г. с. не встановлений договором або законом. Підрядник відповідає за дефекти, виявлені у межах Г. с, якщо він не доведе, що вони сталися внаслідок: природного зносу об'єкта або його частин; неправильної його експлуатації або неправильності інструкцій щодо його експлуатації, розроблених самим замовником або залученими ним іншими особами; неналежного ремонту об'єкта, який здійснено самим замовником або залученими ним третіми особами (ст. 884 Цивільного кодексу України).

Законодавством встановлюється порядок обчислення Г. с. Ст. 676 ЦивК встановлюючи порядок обчислення Г. с. за договором купівлі-продажу, передбачає, що Г. с. починається з моменту передання товару покупцеві, якщо інше не встановлено договором купівлі-продажу, і продовжується на час, протягом якого покупець не міг використовувати товар у зв'язку з обставинами, що залежать від продавця, до усунення їх продавцем. У тому випадку, коли товар не використовувався у зв'язку з виявленими в ньому недоліками, Г. с. продовжується. Г. с. на комплектуючий виріб дорівнює Г. с. на осн. виріб і починає спливати одночасно з ним. У разі заміни товару (комплектуючого виробу) неналежної якості на товар (комплектуючий виріб), що відповідає умовам договору купівлі-продажу, Г. с. на нього починає спливати з моменту заміни. Перебіг Г. с. за договором підряду починається з моменту, коли виконана робота була прийнята або мала бути прийнята замовником, якщо інше не встановлено договором підряду.

Якщо на товар встановлено Г. с, покупець має право пред'явити вимогу у зв'язку з недоліками товару, які були виявлені протягом цього строку. Строк позовної давності встановлюється від дня виявлення недоліків у межах Г. с. (строку придатності) (ст. 675, 676, 680, 681, 708 , 709 , 8 59 , 860, 872 , 8 84 ЦивК, Закон України «Про захист прав споживачів» (2005), постанова Кабінету Міністрів «Про реалізацію окремих положень Закону України „Про захист прав споживачів"» від 19.03 1994).

 
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved