укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ГАРАНТІЇ ПРАВОВІ

 

  — передбачені законом спец, засоби, способи, умови, які забезпечують здійснення в повному обсязі та всебічну охорону прав і свобод людини. Держава, яка закріплює права і свободи особи в законодавстві, бере на себе певні зобов'язання по створенню сприятливих умов для їх ефективного забезпечення: надавати громадянам справжні можливості для практичної реалізації ними своїх прав і свобод; охороняти права і свободи особи від можливих протиправних посягань; захищати права і свободи особи у разі їх незаконного порушення.

Г. п. становлять соціально-політ. та юрид. явище, яке привертає до себе увагу щонайменше у трьох характерних аспектах: 1) пізнавальному, який дає змогу розглядати предметні теоретичні знання про об'єкт їх впливу, отримати практичні знання про соціальну і правову політику держави; 2) ідеологічному, який часто використовується політ, владою як засіб пропаганди дем. ідей всередині країни та за її межами; 3) практичному, в якому Г. п. постають як юрид. інструмент і передумова задоволення соціальних і духовних потреб.

Поняття «гарантії» охоплює всю сукупність об'єктивних і суб'єктивних чинників, спрямованих на практичну реалізацію прав та свобод, на усунення можливих перешкод їх повного або належного здійснення. В свою чергу юрид. за своїм призначенням гарантії можна поділити на дві осн. групи: нормативно-правові та організаційно-правові гарантії. Нормативно-правові гарантії — це система норм, пов'язаних із створенням умов для реалізації прав і свобод особи. До них належать Конституція України, кодекси, закони і підзаконні акти, міжнародно-правові договори. Напр., сюди слід віднести конст. право на життя (ст. 27 Конституції України), право знати свої права і обов'язки; право на необмеженість прав та свобод людини і громадянина, крім випадків, передбачених Конституцією України, та деякі інші. Тобто нормативно-правові гарантії включають у себе сукупність правових норм, які передбачають засоби забезпечення реалізації прав і свобод особи, їх охорону і захист. Організаційно-правові гарантії — це врегульована нормами права систематична організаторська діяльність держави та відповідних її органів, посадових осіб, громадських організацій у сфері правотворчості з метою створення сприятливих умов для реального користування громадянами своїми правами і свободами. Систему організаційно-правових гарантій становить діяльність органів держ. влади — Верховної Ради України (ст. 85, 92 Конституції України); Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (ст. 101); Президента України (ст. 102—106); Конституційного Суду України (ст. 147—150); органів правосуддя (ст. 124—129); органів прокуратури (ст. 121); Кабінету Міністрів України та інших центр, органів викон. влади (ст. 116); місц. держ. адміністрацій (ст. 118—119); органів місц. самоврядування (ст. 143—144); політ, партій та громадських організацій.

 
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved