укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ВИРОБНИЧА ТРАВМА

 — тілесні ушкодження при нещасних випадках, пов'язаних з роботою. Тимчасова непрацездатність, інвалідність або смерть працівника вважаються наслідками В. т., якщо нещасний випадок, який її спричинив, стався під час виконання трудових обов'язків, на території підприємства чи установи протягом робочого часу, по дорозі на роботу або з роботи. Відповідно до ст. 8 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» (1995) до інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання прирівнюється інвалідність донора, що настала у зв'язку з виконанням ним донорських функцій.
Згідно з Порядком розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.VIII 2004, роботодавець зобов'язаний негайно утворити наказом комісію з розслідування нещасного випадку у складі не менш як З особи та організувати розслідування. Комісія зобов'язана протягом 3 діб скласти акт розслідування нещасного випадку за формою Н-5 у 3 примірниках, а також акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом, за формою Н-1 у 6 примірниках, якщо цей нещасний випадок визнано таким, що пов'язаний з виробництвом, або акт про нещасний випадок, не пов'язаний з виробництвом, за формою НПВ, якщо цей нещасний випадок визнано таким, що не пов'язаний з виробництвом, і передати їх на затвердження роботодавцю. Протягом доби після одержання матеріалів роботодавець повинен розглянути і затвердити примірники актів про розслідування нещасного випадку. Потерпілому або особі, яка представляє його інтереси, примірник затвердженого акта надсилається роботодавцем протягом 3 діб.
Відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров'я, здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» Фондом соціального страхування від нещасних випадків.
Роботодавець може за рахунок власних коштів здійснювати потерпілим та членам їхніх сімей додаткові виплати відповідно до колективного чи трудового договору (ст. 9 Закону України «Про охорону праці»).
Потерпілий може вимагати також відшкодування моральної шкоди (ст. 237і Кодексу законів про працю України).

Адвокатські послуги в сфері трудового права.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved