укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ВИЛУЧЕННЯ ПРИМУСОВЕ

 - вилучення особою, яка проводить слідчу дію, виявлених у результаті обшуку, виїмки або під час огляду місця події предметів і документів, що мають значення для справи, а також цінностей і майна обвинуваченого, підозрюваного або осіб, які несуть за законом матеріальну відповідальність за його дії, з метою забезпечення цив. позову чи можливої конфіскації майна. Вилучаються предмети, які можуть бути речовими доказами, і документи, що можуть бути джерелом доказів, якщо в них викладені або засвідчені обставини, які мають значення для справи (ст. 78, 83 Кримінально-процесуального кодексу України). Вилучення майна провадиться після накладення на нього арешту, якщо у такому вилученні є необхідність (ст. 126).
Предмети і документи, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до справи (вибухівка, порнографічні предмети тощо). Вилучення кореспонденції, на яку накладено арешт, і зняття інформації з каналів зв'язку проводиться згідно із ст. 187 КПК.
Усі документи і предмети, які підлягають вилученню, слідчий повинен пред'явити понятим та іншим присутнім особам і перелічити в протоколі обшуку або виїмки чи в доданому до нього описі із зазначенням їх назви, кількості, міри, ваги, матеріалу, з якого вони виготовлені, та індивідуальних ознак. У необхідних випадках вилучені предмети і документи повинні бути упаковані та опечатані на місці обшуку або виїмки (ст. 186 КПК). Щодо кожного предмета, який підлягає вилученню, повинно бути зазначено, в якому саме місці та за яких обставин він був виявлений (ст. 188). Огляд предметів і документів, вилучених під час огляду місця події, при виїмці або обшуку, а також пред'явлення їх підозрюваному, обвинуваченому, потерпілому та іншим особам слідчий проводить на місці події, обшуку або виїмки, а у випадках, коли це неможливо, — за місцем провадження у справі (ст. 191). Документи, пов'язані з виконанням адвокатом доручення, не підлягають огляду, розголошенню чи вилученню без його згоди (ч. 2 ст. 10 Закону України «Про адвокатуру»). В. п. передбачене і Кодексом України про адміністративні правопорушення як один з видів адм. стягнення. Здійснюється у формі оплатного вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адм. правопорушення (ст. 24, 25, 28 КпАП). Цей захід стосується, зокрема, вогнепальної (мисливської та ін.) зброї, бойових припасів при порушенні громадянами правил їх зберігання чи ухиленні від реалізації цих предметів. Оплатне вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адм. правопорушення, виконується держ. виконавцем, а у випадках зі зброєю і бойовими припасами — органами внутрішніх справ (ст. 311). Суми, виручені від реалізації оплатне вилученого предмета, передаються колишньому власникові з відрахуванням витрат, пов'язаних з проведенням викон. дій (СТ. 312).
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved