укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ВИКОНАВЧЕ ПРОВАДЖЕННЯ

 - сукупність дій органів і посадових осіб, спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які здійснюються на підставах, у спосіб та в межах повноважень, визначених Законом України «Про виконавче провадження» (1999), іншими нормативно-правовими актами, виданими відповідно до цього та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього закону підлягають примусовому виконанню (ст. 1). У процесі В. п. усуваються порушення майнових та особистих немайнових прав фіз. та юрид. осіб шляхом застосування заходів примусового виконання рішень до осіб, які відмовилися добровільно виконати свої обов'язки у сфері матеріальних правовідносин. В основі В. п. лежить система взаємопов'язаних цив.-процес, прав та обов'язків органу примусового виконання рішень і учасників В. п., процес, дій, якими ці права та обов'язки реалізуються, і гарантій їх виконання. Примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України (ст. 2 Закону України «Про виконавче провадження»). Держ. виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти викон. дії. Вимоги держ. виконавця щодо виконання рішень обов'язкові для усіх органів, організацій, посадових осіб, громадян і юрид. осіб на території України.
Сторонами В. п. є стягувач і боржник. Стягувачем може бути фіз. чи юрид. особа, на користь чи в інтересах якої видано викон. документ. Боржником може бути фіз. чи юрид. особа, яка зобов'язана за рішенням вчинити певні дії (передати майно, виконати інші обов'язки, передбачені рішенням) або утриматися від їх вчинення. У В. п. можуть брати участь кілька стягувачів або боржників. Кожен з них щодо іншої сторони має право брати участь у В. п. самостійно або може доручити участь одному із співучасників (ст. 11 Закону «Про виконавче провадження»). Сторони та інші учасники В. п. мають право знайомитися з матеріалами В. п., робити з них виписки, знімати копії, подавати додаткові матеріали, заявляти клопотання, брати участь у провадженні виконавчих дій, надавати усні й письмові пояснення в процесі викон. дій, висловлювати свої доводи, міркування з усіх питань, що виникають в ході В. п., заперечувати проти клопотань, доводів та міркувань інших учасників В. п., заявляти відводи у випадках, передбачених законом, оскаржувати дії (бездіяльність) держ. виконавця з питань В. п. та користуватися іншими правами, наданими законом.
Значення В. п. полягає в тому, що воно гарантує фактичну реалізацію рішень суд. і несуд. органів, завершує юрисдикційну діяльність щодо захисту прав фіз. та юрид. осіб, забезпечує зміцнення законності у сфері матеріально-правових відносин, запобігає правопорушенням та сприяє вихованню громадян у дусі виконання законів України.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved