укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ВИКОНАВЕЦЬ ЗЛОЧИНУ (співвиконавець)

 -особа, яка у співучасті з іншими суб'єктами злочину безпосередньо чи шляхом використання інших осіб, що відповідно до закону не підлягають крим. відповідальності за скоєне, вчинила злочин, передбачений Кримінальним кодексом України (ч. 2 ст. 27). Виконавець — центр, фігура співучасті у злочині. За співучасті з розподілом ролей співучасники (організатори, підбурювачі, пособники) підлягають крим. відповідальності за відповідною частиною ст. 27 і тією статтею (частиною статті) Особливої частини КК, яка передбачає злочин, вчинений виконавцем (ч. 2 ст. 29 КК). У злочинах, вчинених у співучасті, об'єктивну сторону злочину часто виконує не одна, а кілька осіб. У таких випадках йдеться про співвиконавців. Об'єктивна сторона конкретного злочину може виконуватися кожним із співвиконавців злочину в повному обсязі, або ж — об'єднаними зусиллями спільно діючих суб'єктів злочину. Осн. умовою є те, що особа своїми безпосередніми діями виконує діяння, зазначене у диспозиції статті Особливої частини КК, або його частину як ознаку об'єктивної сторони конкретного складу злочину.
Виконавцем визнається й особа, що використовує для вчинення злочину осіб, які відповідно до закону не підлягають крим. відповідальності за скоєне. У цих випадках має місце посереднє виконання, за якого як фактичний (так би мовити фізичний) В. з. виступає особа, що з певних причин не могла розуміти характеру і значення вчинюваних дій і відповідно до закону не підлягає крим. відповідальності за скоєне. Посереднє виконання може мати місце внаслідок: неосудності чи недосягнення віку крим. відповідальності безпосереднього виконавця; фіз. чи психічного примусу, що зумовило дії безпосереднього виконавця поза його волею; виконання злочинного наказу начальника підлеглим, який не усвідомлює його злочинності. За посереднього виконання злочину особа, яка фактично вчиняє злочин, не несе крим. відповідальності, а виконавцем вчиненого злочину виступає особа, яка використовує вказаних осіб. Вчинення злочину з використанням малолітнього або особи, що страждає психічним захворюванням чи недоумством, відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 67 КК є обставиною, що обтяжує покарання.
Виконавець (співвиконавець) відповідає за тією статтею Особливої частини КК, яка передбачає відповідальність за вчинений ним злочин (ч. 1 ст. 29).
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved