укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ВИКЛИЧНЕ ПРОВАДЖЕННЯ

 - суд. порядок відновлення прав на втрачені цінні папери та векселі на пред'явника. Один з видів окремого провадження у цив. процесі. В. п. регулюється Цивільним процесуальним кодексом України (ст. 260—268). Особа, яка втратила цінні папери на пред'явника або вексель, може просити суд за місцем знаходження цінного паперу на пред'явника або за місцем платежів за векселем про визнання цих паперів недійсними та відновлення її прав на них.
Одержавши відповідну заяву, суддя ухвалює зробити публікацію про виклик держателя цінного паперу або векселя до суду і заборонити здійснювати будь-які операції за втраченим цінним папером на пред'явника або за векселем. Держатель втраченого цінного паперу повинен у 3-місячний термін подати до суду заяву разом з оригіналом цінного паперу про те, що він є його держателем. Суддя постановляє ухвалу про залишення заяви про визнання втраченого цінного паперу на пред'явника або векселя недійсним та відновлення прав на нього без розгляду та надає особі, яка заявила про визнання цінного паперу недійсним, термін (не більше 2 місяців) для подання позову у загальному порядку до держателя цінного паперу про відібрання його.
У разі, коли заявник не подасть позову до держателя цінного паперу, заборона здійснювати будь-які операції за цінним папером на пред'явника або за векселем втрачає силу, про що суд постановляє ухвалу. Якщо протягом 3 місяців від дня публікації від держателя цінного паперу на пред'явника або векселя не надійде заяви, суд призначає справу до розгляду і приймає рішення, у якому зазначає, що втрачений цінний папір на пред'явника або вексель є недійсним. Рішення про визнання втраченого цінного паперу на пред'явника або векселя недійсним є підставою для видачі заявникові цінного паперу на пред'явника замість визнаного недійсним або проведення визначених ним операцій; для здійснення платежу за векселем або для видачі заявникові векселя замість визнаного недійсним та для відновлення зобов'язаними за векселем особами передавальних написів. Держатель цінного паперу на пред'явника або векселя має право стягнути із заявника збитки, заподіяні йому забороною здійснювати будь-які операції за цінним папером на пред'явника або за векселем. У разі, коли держатель цінного паперу або векселя вчасно не заявив про свої права, він може подати позов у той самий суд до особи, за якою визнано право на цінний папір на пред'явника або на вексель.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved