укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ВВЕДЕННЯ ЗАКОНУ В ДІЮ

 - завершальна стадія законод. процесу, яка включає визначення порядку і умов набрання чинності законом, порядку і умов його впровадження в систему законодавства, а також порядку і умов застосування закону в цілому чи окремих його положень.
В. з. в д. пов'язане з opr., кадровими, інформ., фін., матеріально-тех. та юридико-тех. заходами, без яких закон не може діяти належним чином. Такі заходи і є умовами В. з. в д., яке у широкому розумінні включає також і практичне здійснення цих заходів. З дією закону безпосередньо пов'язані виникнення, зміна і припинення відповідних правовідносин, існування певних прав і обов'язків суб'єктів. Тому чітке визначення умов дії закону є обов'язковою вимогою при прийнятті законів. Визначення умов В. з. в д. здійснюється в самому законі одночасно з його прийняттям або окремим законом про В. з. в д. Складні і масштабні закони (конст. закони, кодекси тощо), які потребують перехідних положень, повинні вводитися в дію окремим законом.
В. з. в д. потребує насамперед точного і чіткого визначення моменту набрання законом чинності, тобто набуття законом обов'язкового характеру в системі законодавства, що є необхідною юрид. передумовою дії закону. При цьому якщо набрання законом чинності є одно моментним актом, тобто закон стає чинним одночасно у цілому, то в дію закон може бути введений як одразу у повному обсязі, так і частинами. Конституція України 1996 набула чинності з дня її прийняття (ст. 160 Конституції) і одночасно була введена в дію окремим Законом України «Про прийняття Конституції України і введення її в дію». Разом з тим частина перша ст. 99 Конституції введена в дію після введення нац. грошової одиниці — гривні (п. 11 розділу XV «Перехідні положення» Конституції). Закони, що визначають права і обов'язки громадян, не доведені до відома населення у встановленому законом порядку, є не чинними і не мають діяти (ст. 57 Конституції). Закони не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи (ст. 58 Конституції).
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved