укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

БЮДЖЕТНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

 - кодифікований законод. акт, що систематизує норми бюджетного права, визначає засади та структуру бюджетної системи України, принципи, правові засади функціонування, основи бюджетного процесу та між бюджетних відносин і відповідальність за порушення бюджетного законодавства. Чинний БК України прийнятий Верховною Радою України 21.V1 2001. В ньому 126 статей (спочатку було 125, а у 2003 кодекс доповнено ст. 14/1) і прикінцеві положення, структурно поділяється на Загальну та Особливу частини. Загальна частина складається з одного розділу — «Загальні положення» та включає чотири глави: «Загальні положення», «Бюджетна система та її принципи», «Запозичення», «Бюджетний процес та його учасники». Особлива частина складається з 5 розділів, які об'єднують 13 глав. Розпочинається розділом II, що має назву «Державний бюджет України» і об'єднує такі глави: глава 5 «Доходи і видатки Державного бюджету України», глава 6 «Складання проекту Державного бюджету України», глава 7 «Розгляд та прийняття Державного бюджету України», глава 8 «Виконання Державного бюджету України», глава 9 «Внесення змін до закону про Державний бюджет України», глава 10 «Бухгалтерський облік та звітність про виконання Державного бюджету України». Логічним продовженням розділу II БК є розділ III «Місцеві бюджети», який включає: главу 11 «Надходження та витрати місцевих бюджетів», главу 12 «Складання, розгляд, затвердження, виконання та звітність місцевих бюджетів». Главою 13, яка має назву «Загальні положення», розпочинається розділ IV БК « Між бюджетні відносини». Далі йдуть глава 14 «Розмежування видатків між бюджетами», глава 15 «Розрахунок видатків, що враховуються при визначенні обсягу між бюджетних трансфертів», глава 16 «Між бюджетні трансферти». Питанням контролю за дотриманням бюджетного законодавства та відповідальності за бюджетні правопорушення присвячено розділ V, що включає главу 17 «Контроль за дотриманням бюджетного законодавства» і главу 18 «Відповідальність за бюджетні правопорушення». Завершується БК прикінцевими положеннями, що вміщені у розділі VI.
БК України забезпечує правове регулювання відносин, що виникають у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджетів і розгляду звітів про їх виконання, а також контролю за виконанням Державного бюджету України та місц. бюджетів. Кодекс розпочинається визначенням кола цих відносин. Складовою Загальних положень БК є терміни, що вживаються в ньому. У ст. 2 дано визначення 38 термінів, окрім цього списку, наводяться визначення, що містяться в окремих статтях. Напр., визначення зведеного бюджету міститься в ч. 1 ст. 6, між бюджетних відносин — у ч. 1 ст. 81, бюджетного правопорушення — у ч. 1 ст. 116.
БК є основою бюджетного законодавства країни, яке включає також: Конституцію України, щорічні закони про Держ. бюджет України, інші закони, що регулюють бюджетні правовідносини, передбачені ст. 1 БК, відповідні нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, міністерств і відомств, органів держ. податкової служби України, рішення органів АР Крим, місц. держ. адміністрацій, органів місц. самоврядування тощо. Місц. органи влади в межах своєї компетенції приймають нормативно-правові акти, що регулюють бюджетні правовідносини; якщо вони суперечать положенням БК, то застосовується останній. Безпосередній контроль за дотриманням бюджетного законодавства здійснюють: BP України, Рахункова палата, Міністерство фінансів України, Державне казначейство України, Державна контрольно-ревізійна служба України, BP АР Крим, Рада міністрів АР Крим. Якщо міжнар. договором України, поданим на ратифікацію, встановлено інші положення, ніж у відповідних нормах бюджетного законодавства України, такі положення приймаються окремими законами про внесення змін до відповідних законів і розглядаються BP України одночасно з ратифікацією міжнар. договору України, яким такі положення передбачені.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved