укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

БРИГАДА

 — форма внутрішньогосп. організації виробництва та праці на підприємствах і в організаціях усіх форм власності. Б. є колектив працівників, які діють на засадах взаємодопомоги, спільної зацікавленості й відповідальності за результати праці. Особливості правового регулювання праці Б. визначені у ст. 252/6—252/8 Кодексу законів про працю України. Зокрема, Б. формується на засадах добровільності, нові працівники зараховуються до складу Б. за згодою її колективу. Не допускається відмова Б. в зарахуванні працівників, направлених у Б. у порядку працевлаштування відповідно до законодавства (молодих спеціалістів, випускників навч. закладів системи професійно-тех. освіти, осіб, звільнених від покарання або примусового лікування та ін.). Колектив Б. має право вимагати від роботодавця виведення із складу Б. працівників у разі скорочення чисельності Б., невідповідності працівника виконуваній роботі та в інших випадках, передбачених ст. 40 і 41 Кодексу. Роботодавець відповідно до законодавства переводить таких працівників, за їх згодою, на іншу роботу або звільняє у встановленому порядку.
Колектив Б. може розподіляти колективний заробіток із застосуванням коефіцієнта трудової участі. Коефіцієнти членам Б. затверджуються колективом Б. за поданням бригадира (ради Б.). При застосуванні коефіцієнта трудової участі заробітна плата працівника не може бути нижчою від встановленого державою мінімального розміру.
Роботодавець та керівник структурного підрозділу несе відповідальність перед Б. за створення нормальних умов для високопродуктивної праці (надання роботи, забезпечення справного стану механізмів та устаткування, тех. документацією, матеріалами та інструментами, енергією, створення безпечних і здорових умов праці). За невиконання Б. виробничих показників з вини власника або уповноваженого ним органу за Б. зберігається фонд оплати праці, розрахований за тарифними ставками.
Б. несе відповідальність перед роботодавцем за невиконання з її вини виробничих показників. У цих випадках оплата провадиться за виконану роботу, премії та інші заохочувальні виплати не нараховуються.
Збитки, заподіяні випуском неякісної продукції з вини Б., відшкодовуються з її колективного заробітку в межах середнього місячного заробітку Б. При розподілі колективного заробітку між членами Б. враховується вина конкретних працівників у випуску неякісної продукції.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved