укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

БОТАНІЧНІ САДИ

— науково-дослідні установи, де зібрано великі колекції місцевої і світової флори з метою її збереження, вивчення, культивування, акліматизації і створення нових форм; об'єкти природно-заповідного фонду. В Україні вони поділяються на Б. с. загальнодерж. і місц. значення. Б. с. загальнодерж. значення є науково-дослідними природоохоронними установами. Б. с. місц. значення в установленому порядку може бути надано статус відповідної науково-дослідної установи. Правовий статус регулюється Законом України «Про природно-заповідний фонд України» (1992) та положеннями про кожний Б. с. Відповідно до названого закону ділянки землі та водного простору з усіма природними ресурсами вилучаються з госп. використання і надаються Б. с. На території цих садів забороняється будь-яка діяльність, що не пов'язана з виконанням покладених на них завдань і загрожує збереженню колекцій флори. 
У межах Б. с. для забезпечення необхідного режиму охорони та ефективного використання можуть бути виділені зони: експозиційна — її відвідування дозволяється у порядку, встановленому адміністрацією Б. с; наукова — до складу зони входять колекції, експериментальні ділянки тощо, на відвідування її мають право лише співробітники Б. с. для виконання служб, обов'язків, а також спеціалісти інших установ з дозволу адміністрації саду; заповідна — відвідування її забороняється, крім випадків, коли воно пов'язане з проведенням наук, спостережень; адміністративно-господарська.
Зонування території Б. с. проводиться відповідно до положення про Б. с. та проекту організації території Б. с, шо розробляється спеціалізованими науковими і проектними установами й затверджується органом, у підпорядкуванні якого перебуває Б. с, за погодженням з Міністерством охорони навколишнього природного середовища України.
Контроль за дотриманням правового режиму Б. с. покладено на це міністерство, місц. ради та держ. адміністрації, а також органи, у підпорядкуванні яких перебувають Б. с. Юрид. чи фіз. особи, винні у порушенні режиму Б. с, підлягають передбаченій законом
відповідальності.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved