укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

БЕЗПОСЕРЕДНІСТЬ СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ

 - принцип крим., цив. та адм. процесу, за яким суд першої інстанції при розгляді справи повинен безпосередньо дослідити докази: допитати підсудних, потерпілих, свідків, заслухати висновки експертів, оглянути речові докази, оголосити протоколи та інші документи крим. справи (ст. 257 Кримінально-процесуального кодексу України), заслухати пояснення осіб, які беруть участь у справі (показання свідків), ознайомитися з письмовими та речовими доказами — висновками експертів у цив. та адм. справі (ст. 159, 179 Цивільно-процесуального кодексу України, ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України). Винятки з цього правила допускаються лише у випадках, передбачених законом. Так, оголошення показань підсудного, потерпілого і свідка дозволяється за наявності істотних суперечностей між показаннями, які вони дали на суді й під час досуд. розслідування справи. Оголошення показань підсудного дозволяється і в разі його відмови давати показання на суд. слідстві або коли справа розглядається за його відсутності, а оголошення показань потерпілого чи свідка — в разі неявки їх на суд. засідання, якщо явка з тих чи інших причин є неможливою (ст. 301, 306 КПК України). У разі визнання підсудним своєї вини у пред'явленому йому обвинуваченні й відсутності заперечень з боку учасників суд. розгляду проти не проведення суд. слідства суд може не досліджувати докази і, обмежившись допитом підсудного, перейти до суд. дебатів (ст. 299, 301 КПК).
Оголошення у цив. справі показань свідків, отриманих за суд. дорученням під час допиту їх за місцем проживання здійснюється, якщо участь цих свідків у суд. засіданні є неможливою (ст. 183 ЦПК). В адм. процесі, якщо всі особи, які беруть участь у справі, заявили клопотання про розгляд справи за їх відсутності, суд. розгляд здійснюється в порядку письмового провадження (ст. 122 КАС).
Суд обґрунтовує свій вирок і рішення лише на тих доказах, які було розглянуто і досліджено в суд. засіданні (ст. 323 КПК, ст. 213 ЦПК, ст. 159 КАС). Безпосередність дослідження доказів разом з незмінністю складу суду та безперервністю суд. розгляду забезпечують формування в суду внутрішнього переконання, на основі якого і вирішується суд. справа.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved