укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

БЕЗПОРАДНИЙ СТАН

— зумовлена психічним або фізичним станом істотно обмежена здатність чи повна нездатність потерпілої особи усвідомлювати небезпеку, що їй загрожує, і/або проявляти свою волю на протидію цій небезпеці. Цей стан може бути наслідком малолітства, старості, психічних або соматичних хвороб, або інших обставин, що перешкоджають усвідомленню небезпеки чи волевиявленню, спрямованому на захист від небезпеки. Б. с. особи встановлюється, зокрема, з допомогою психіатричної або судово-мед. експертизи.
У Кримінальному кодексі України передбачені випадки крим. відповідальності: а) коли винний залишає без допомоги того, хто перебуває в безпорадному стані, що є небезпечним для життя; б) коли винний вчиняє злочин, користуючись Б. с. особи. Так, у ст. 135 «Залишення в небезпеці» і у ст. 136 «Не надання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані» КК України йдеться про крим. відповідальність за залишення без допомоги особи, яка перебуває у такому Б. с, який є небезпечним для її життя.
Ст. 144, 152, 153, 314 КК України передбачають крим.
відповідальність за насильницьке донорство, зґвалтування, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, незаконне введення в організм наркотичних засобів, психотропних речовин або
їх аналогів, вчинені щодо особи, яка перебуває в Б. с.
У ст. 67 КК України вчинення злочину щодо особи, яка перебуває в Б. с, визнається обставиною, яка обтяжує покарання.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved