укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

АТЕСТАЦІЯ СУДДІВ

 - перевірка та оцінка рівня кваліфікації суддів на предмет їх відповідності займаній ними посаді. 
Законом України «Про статус суддів» від 15.ХІІ 1992 визначено правовий статус суддів та передбачено порядок визначення їх професійності. Формування суддівського корпусу здійснюється через кваліфікаційні комісії суддів. Система кваліфікаційних комісій суддів, їх склад, порядок формування і повноваження, а також інші питання їх діяльності визначаються відповідним законом. Чергова кваліфікаційна атестація судді проводиться не пізніше одного місяця з дня закінчення строку його перебування у присвоєному йому кваліфікаційному класі. Дострокову кваліфікаційну атестацію судді може бути проведено не раніш як через 2 роки з часу останньої його атестації.
Особи, вперше обрані на посаду судді, проходять кваліфікаційну атестацію протягом першого року роботи, але не пізніше 6 місяців після обрання, якщо вони мають необхідний стаж роботи, і протягом другого року, якщо такого стажу немає.
За результатами проведеної А. с. атестаційно-дисциплінарна комісія суддів приймає рішення про: присвоєння судді кваліфікаційного класу; присвоєння судді більш високого кваліфікаційного класу; залишення судді у раніше присвоєному кваліфікаційному класі. Атестація проводиться у присутності судді, який атестується. Суддя, не згодний з рішенням кваліфікаційної комісії суддів місц. та апеляційних судів щодо його атестації, може оскаржити це рішення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в 10-денний строк з дня вручення йому копії рішення. Залежно від посади, стажу, досвіду роботи і рівня професійних знань для суддів встановлюється 6 кваліфікаційних класів: вищий, перший, другий, третій, четвертий та п'ятий.
Суддям, які мають кваліфікаційні класи, встановлюються доплати до посадових окладів у розмірах, передбачених законодавством України. Порядок присвоєння кваліфікаційних класів кваліфікаційними комісіями суддів визначається Положенням про порядок кваліфікаційної атестації суддів, затвердженим наказом Державної судової адміністрації України
4.08. 2006.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved