укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

АРЕШТ МАЙНА

 — суд. обмеження свободи власника майна розпоряджатися ним до визначення його подальшої долі. Ухвала про А. м. постановляється судом
на забезпечення позову і піддягає негайному виконанню. Процес. порядок А. м. полягає у виявленні майна, його описі, опечатуванні і передачі на зберігання. Для виявлення майна суд. виконавець оглядає усі зайняті боржником приміщення у присутності стягувачів і представників громадськості. Опис майна провадиться у присутності боржника або будь-кого з повнолітніх членів його сім'ї і двох понятих. Майно описується у такій кількості і такої якості, які забезпечують виконання суд. акта. Опису підлягає усе майно, на яке за законом може бути звернено стягнення.
Описане майно оцінюється за діючими на час опису цінами з урахуванням його зносу. Для оцінки особливо цінних предметів або таких, що не мають установленої ціни, виконавець залучає експерта. Акт опису майна складається за встановленою формою. У разі потреби описані предмети можуть бути опечатані, про що зазначається в акті опису. Описане майно передається на зберігання боржникові чи іншій особі. Охоронець майна попереджається про крим. і матеріальну відповідальність за розтрату, відчуження або приховування майна. Виявлені у боржника валютні цінності, ювелірні вироби з коштовних металів, каменів і перлів описуються та передаються на зберігання до Національного банку України. Підстави і порядок А. м. регулюються цив.-процес. законодавством (ст. 151-155 Цивільного процесуального кодексу України, ст. 55-59 Закону України «Про виконавче провадження»).
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved