укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

АПЕЛЯЦІЙНА СКАРГА

 - 1) В цив. процесі письмово оформлена вимога зацікавленої особи до апеляційної інстанції щодо перевірки законності та обґрунтованості суд. постанов, які не вступили в законну силу. Допускається оскарження в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково. Ухвала суду першої інстанції оскаржується в апеляційному порядку окремо від рішення суду (ст. 292 Цивільного процесуального кодексу України). А. с. на рішення суду подається протягом 12 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. А. с. на ухвалу суду подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. А. с, подані після закінчення цих строків, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала (ст. 294 ЦПК України). А. с. подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення. Копія А. с. одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Суд першої інстанції після одержання усіх А. с. у справі від осіб, які подали заяви про апеляційне оскарження, або через 3 дні після закінчення строку на подання А. с. надсилає їх разом зі справою до апеляційного суду. А. с, що надійшли після цього, не пізніше наступного робочого дня після їх надходження направляються до апеляційного суду (ст. 296 ЦПК України). Про прийняття А. с. до розгляду або її повернення суддя-доповідач постановляє ухвалу.
2) У крим. процесі — скарга на вироки або постанови місц. суду, які не набрали законної сили. Апеляція також може бути подана на ухвали (постанови) про закриття справи або направлення справи на додаткове розслідування; на окремі ухвали (постанови), ухвалені місц. судом (ст. 347 Кримінально-процесуального кодексу України). Відповідно до ст. 348 КПК України А. с. мають право подати засуджений (виправданий), їхні захисники та законні представники, цив. відповідач або його представник, прокурор, потерпілий і його представник. А. с. повинна відповідати певним вимогам, встановленим законом (ст. 350 КПК України). Зокрема, в апеляції зазначаються назва суду, якому вона адресується; особа, яка її подає; вирок, ухвала чи постанова, на які подається апеляція, і назва суду, який їх постановив; вказівка на те, в чому полягає незаконність вироку, ухвали, постанови та доводи на її обґрунтування; прохання особи, яка подає апеляцію; перелік документів, які додаються до апеляції, повинні містити докази особи, яка подавала скаргу, і докази, які обґрунтовують її вимоги. У разі невиконання особою, яка подала А. с, зазначених вимог, суддя своєю постановою залишає її без руху та повідомляє про необхідність виконання вимог закону протягом 7 діб з моменту одержання повідомлення. Якщо у визначений строк ці вимоги не будуть виконані, то А. с. визнається такою, що не підлягає розгляду.
3) У госп. процесі — скарга особи, яка брала участь у
справі, на незаконність і необґрунтованість рішення місц. госп. суду, яке не набрало законної сили. Скарга подається через місц. госп. суд, який розглянув справу, і направляється у 5-денний строк разом зі справою до відповідного апеляційного госп. суду (ГПК України).
А. с. подається протягом 10 днів з дня прийняття рішення місц. госп. судом. А. с. подається у письмовій формі і повинна відповідати умовам, встановленим законом (ст. 94 ГПК України). А. с, подана з дотриманням цих вимог, приймається до провадження апеляційним госп. судом, про що виноситься ухвала, в якій повідомляється про час і місце її розгляду.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved