укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

[2013-05-12]

Постанова суду по налогам

Харківський окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
31 січня 2013 р.
№ 820/486/13-а

Харківський окружний адміністративний суд <…> розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові адміністративну справу за позовом публічного акціонерного товариства "Харківський підшипниковий завод" до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові Державної податкової служби про визнання протиправними дій, скасування вимоги, зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
ПАТ "Харківський підшипниковий завод" звернулось до належного суду з адміністративним позовом, в якому просить:
- визнати протиправними дії Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові Державної податкової служби щодо визначення йому податкового боргу в розмірі 1397984 грн. за авансовим внеском з податку на прибуток приватних підприємств;
- скасувати податкову вимогу Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові Державної податкової служби від 22.01.2013 року №3 про сплату ним суми податкового боргу за авансовим внеском з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 1397984,00 грн.;
- зобов'язати Спеціалізовану державну податкову інспекцію по роботі з великими платниками податків у м. Харкові Державної податкової служби зарахувати йому суму переплати по податку на прибуток у розмірі 1 440 969,00 грн. в рахунок авансового платежу по податку на прибуток в розмірі 1 440 969,00 грн.;
- зобов'язати Спеціалізовану державну податкову інспекцію по роботі з великими платниками у м. Харкові Державної податкової служби здійснити коригування даних в картці особового рахунку товариства шляхом виключення з неї відомостей про наявність податкового боргу за авансовим внеском з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 1440969 грн.
<…>
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем у відповідності до п. 57.1 ст. 57 та п. 2 підр.4 розд. ХХ Податкового кодексу України, був розрахований платіж за авансовим внеском з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 1440969 грн.
Враховуючи, що станом на 15.01.2013 року у позивача переплата по податку на прибуток становила 1 691 714 грн., позивач 16.01.2013 року звернувся до відповідача з листом № 18/83-2-11 з проханням провести зарахування переплати в рахунок погашення авансового платежу з податку на прибуток, в чому йому було відмовлено, з чим суд не погоджується, виходячи з наступного.
Так, п. 87.1 ст. 87 Податкового кодексу України визначає джерела сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.
Тобто, в даному випадку відповідач повинен був самостійно без будь-якої заяви позивача здійснити зарахування суми надміру сплаченого ним платежу з податку на прибуток у рахунок авансового платежу з податку на прибуток, чого він безпідставно не вчинив.
<…>
постановив:
Позов задовольнити.
Визнати протиправними дії Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові Державної податкової служби щодо визначення податкового боргу публічного акціонерного товариства "Харківський підшипниковий завод" в розмірі 1397984 грн. за авансовим внеском з податку на прибуток приватних підприємств.
Скасувати податкову вимогу Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові Державної податкової служби від 22.01.2013 року №3 про сплату публічним акціонерним товариством "Харківський підшипниковий завод" суми податкового боргу за авансовим внеском з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 1397984,00 грн.
Зобов'язати Спеціалізовану державну податкову інспекцію по роботі з великими платниками податків у м. Харкові Державної податкової служби зарахувати публічному акціонерному товариству "Харківський підшипниковий завод" суму переплати по податку на прибуток у розмірі 1 440 969,00 грн. в рахунок авансового платежу по податку на прибуток в розмірі 1 440 969,00 грн.
Зобов'язати Спеціалізовану державну податкову інспекцію по роботі з великими платниками у м. Харкові Державної податкової служби здійснити коригування даних в картці особового рахунку публічного акціонерного товариства "Харківський підшипниковий завод" шляхом виключення з неї відомостей про наявність податкового боргу за авансовим внеском з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 1440969 грн.


01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved