укр
рус
 
   
Головна
Послуги адвоката
Юридична консультація online
Статті
Зразки документів
Новини
Нормативна база України
Посилання
Юридичний словник
Карта сайту
Контакти

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

[2010-08-05]

ДПС мають проводити перевірки та одержувати копії документів тільки у випадках, в межах компетенції та у порядку.

Згідно з ч.1 ст.11 Закону України   «Про державну податкову службу в Україні» органи ДПС мають проводити перевірки та одержувати копії документів тільки у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України. Такий порядок встановлений Указом Президента України № 817/98 від 23.07.1998 року «Про деякі заходи з перегулювання підприємницької діяльності» та ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».

         У пункті 3 Указу Президента України № 817/98 наведено вичерпний перелік обставин, за яких здійснюються позапланові виїзні перевірки. Крім того  Указ Президента України № 817/98 «Про деякі заходи з перегулювання підприємницької діяльності» передбачає, що при проведенні перевірки необхідно вказувати її вид та мотив, перевіряючий обов'язково повинен пред'явити посвідчення встановленої форми.

          Стаття 11-1 Закону України   «Про державну податкову службу в Україні» передбачає підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків, зборів (обов'язкових платежів). Забороняється проведення планових виїзних перевірок за окремими видами зобов'язань перед бюджетами, крім зобов'язань за бюджетними позиками і кредитами, що гарантовані бюджетними коштами. Позапланова виїзна перевірка може здійснюватись лише на підставі рішення суду. У розгляді питання про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки мають право брати участь представники суб'єкта господарської діяльності. Повідомлення про місце, дату та час розгляду питання про надання дозволу на проведення позапланової перевірки направляється на пізніше ніж за 3 робочі дні до дати такого розгляду. 

          Відповідно до ч.14 ст.11 Закону України   «Про державну податкову службу в Україні»

працівникам податкової міліції забороняється брати участь у проведенні планових та позапланових виїзних перевірок платників податків, що проводяться органами державної податкової служби , якщо такі перевірки не пов'язані з веденням оперативно-розшукових справ  або розслідуванням кримінальних справ, порушених стосовно таких платників податків (посадових осіб платників податків), що знаходяться в їх провадженні. Виходячи з цієї норми податкова міліція має повноваження на проведення перевірок лише по офіційно зареєстрованим, конкретним фактам злочинів та правопорушень, на підставі заведеної оперативно-розшукової або порушеної кримінальної справи.

Працівники податкової міліції не мають право витребовувати копії та оригінали первинних документів, окрім фактів проведення вищевказаних дій  в рамках розслідування кримінальної справи. Виїмку первинних документів працівники податкової міліції здійснюють виключно за  дорученням слідчого, після чого обов'язково складається протокол (з детальним описом документів, які вилучені: номер, дата складання, назва та короткий зміст, кількість аркушів тощо) копія якого з оригінальним підписом особи, яка проводила виїмку залишається посадовим особам підприємства на якому проводилась виїмка документів.

Рішення про вилучення оригіналів юридичної справи в банківських установах, зупинення операцій на рахунках та розкриття банківської таємниці у зв'язку з порушенням законодавства, можуть прийматися лише судом.

І наостанок, якщо до Вашого офісу завітали представники правоохоронних органів з обшуком (виїмкою), Вам необхідно:

  • не панікувати (правоохоронці також люди і знаходяться при виконанні службових обов'язків :) ;
  • перевірити посвідчення;
  • уважно ознайомитись з постановою суду (при обшуку) або постановою слідчого (при виїмці);
  • видати документи (лише ті, які зазначені в постанові) працівникам правоохоронних органів;
  • отримати копію протоколу з детальним описом предметів, які вилучені та обов'язковими оригінальними підписами осіб, які проводили обшук або виїмку.

 

 

P.S.

          Якщо Ваші  права (інтереси) порушено, якщо Ви стали жертвою неправомірних дій працівників правоохоронних органів - звертайтесь до Діденка Івана Васильовича, який допоможе встановити справедливість та відновити Ваші порушені права!


01001 Україна, м. Київ, вул. Михайлівська 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved