укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

  Новости партнеров: Украинский банковский портал, bigmir.net, Weblog

 

 

[2011-12-08]

Верховна Рада суттєво розширює повноваження місцевих органів влади

 

Прийнятий Верховною Радою України в 2004 році Закон України «Про розмежування земель державної та комунальної власності» мав на меті проведення розмежування земель державної та комунальної власності за проектним принципом -- шляхом проведення інвентаризації всіх земельних ділянок як державної та комунальної, так і приватної власності.

В результаті з моменту прийняття Земельного кодексу України із загальної кількості проектів затверджено лише 73 на загальну площу 165,91 тис. гектарів, але право власності навіть на вказані землі до цього часу не зареєстровано. Головною вадою існуючого Закону, яка робить Закон таким, що навряд чи буде реалізований в повному обсязі, є надмірно висока вартість виготовлення проектів, а також надмірно складний порядок їх погодження. Основною метою законопроекту є зміна підходів до розмежування земель державної та комунальної власності на законодавчому рівні -- відмова від розроблення проектів землеустрою щодо розмежування земель державної та комунальної власності, проектів землеустрою щодо формування земель комунальної власності, та проведення розмежування земель державної та комунальної власності за принципом «в силу закону».

Законопроектом передбачається розмежувати землі державної власності на землі держави та землі комунальної власності на наступних умовах:

    землями комунальної власності пропонується визначити всі землі в межах сіл, селищ, міст, крім земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні органів державної влади, державних підприємств, установ, організацій, а також земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що є у державній власності.

    всі інші землі (крім земель приватної власності) в силу закону залишатимуться у державній власності.

У разі прийняття законопроекту він стане підставою для здійснення державної реєстрації права державної та комунальної власності на вказані землі, сформовані в окремі земельні ділянки.

Законопроектом передбачено також змінити повноваження органів виконавчої влади щодо здійснення права власності на земельні ділянки. На відміну від існуючої редакції, коли розпорядження однією земельною ділянкою мають право здійснювати три державні органи, законопроектом передбачено надати вказані повноваження одному органу виконавчої влади, яким буде: щодо земель державної власності в межах сіл, селищ, міст районного значення за межами населених пунктів на території району - районні державні адміністрації, в інших випадках - обласні державні адміністрації. Проте деякі повноваження щодо реалізації права власності держави такі органи будуть здійснювати за погодженням з вищестоящими органами.

У разі прийняття законопроекту , з моменту набрання ним чинності всі землі в Україні будуть розмежовані без додаткових витрат державного ті місцевих бюджетів. При цьому державна реєстрація права власності держави, територіальних громад на земельні ділянки, сформовані в окремі земельні ділянки буде здійснена на його підставі, без прийняття окремих рішень органами державної влади, органами місцевого самоврядування.

Прийняття законопроекту дозволить чітко визначити землі та земельні ділянки, які перебувають у державній та комунальній власності, що сприятиме ефективному управлінню територією, регулюванню податкової бази за рахунок плати за землю, уникненню конфліктних ситуацій та судових розглядів.

Джерело - офіційний веб-сайт Верховної Ради України

 

 

 

 

 


01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved