укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ЖИТЛОВИЙ ФОНД

 

— сукупність жилих приміщень незалежно від форм власності, включаючи жилі бу­динки, спеціалізовані будинки (гуртожитки, притул­ки, дитячі будинки, будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів (дорослих і дітей), школи-інтернати та інтернати при школах), квартири, служб, жилі приміщення, інші жилі приміщення в будівлях, придатних для проживання.

Особливості надання, користування та розпорядження окремими об'єктами, які належать до Ж. ф.; залежать від його виду. Ст. 4 Житлового кодексу України виді­ляє такі види Ж. ф., як держ. (який перебуває у влас­ності держави), громадський (що перебуває у власно­сті кооперативних організацій, їх об'єднань, проф­спілкових та інших громадських організацій); фонд ЖБК/ЖК [належить житлово-буд. (житловим) коопе­ративам], приватний Ж. ф., який перебуває у власності громадян, Ж. ф. спец, призначення, який фор­мується органами місц. самоврядування для надання громадянам, які відповідно до закону потребують соціального захисту. Зазначена норма ЖК України не відповідає Цивільному кодексу України в частині ви­ділення окремих видів суб'єктів права власності та визначення видів власності в Україні, до яких нале­жить приватна власність, суб'єктами якої є фіз. та юрид. особи, держ. власність, суб'єктом права власно­сті якої є держава, комунальна власність, суб'єктом права власності якої є тер. громада. Тому, виходячи з осн. засад регулювання права власності у ЦивК Укра­їни, виділено такі види Ж. ф., як держ., комунальний, приватний.

До Ж. ф. не належать нежилі приміщення у жилих бу­динках, призначені для торг., побутових та інших по­треб. Із Ж. ф. виключаються непридатні для прожи­вання жилі будинки і приміщення і переобладнують­ся для використання в інших цілях або зносяться за рішенням викон. комітету органу місц. самоврядуван­ня. Порядок обстеження будинків, які знаходяться у держ. і комунальному Ж. ф., та визнання їх непридатними для проживання визначається Положенням про порядок обстеження стану жилих будинків з метою встановлення їх невідповідності санітарним і технічним вимогам та визнання жилих будинків і жилих приміщень непридатними для проживання, затвердженим Радою Міністрів УРСР 26.IV 1984, нормами ЖК України (ст._4-8, 14).
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved