укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ЕКСПЕРТИЗА СУДОВО-МЕДИЧНА

 

- вид суд. екс­пертизи. Призначається органами дізнання, слідчим, прокурором чи судом у разі, коли для вирішення пи­тань, ідо виникли у справі, необхідні спец, знання в галузі медицини.

Е. с.-м. обов'язкова для встановлення: причин смерті (п. І ст. 76 Кримінально-процесуального кодексу Ук­раїни); тяжкості і характеру тілесних ушкоджень (п. 2 ст. 76 КПК); статевої зрілості потерпілої у справах про злочини, передбачені ст. 155 Кримінального кодексу України (п. 4 ст. 76 КПК); віку підозрюваного або об­винуваченого, якщо це має значення для вирішення питання про його крим. відповідальність, а відповід­них документів немає і їх неможливо одержати (п. 5 ст. 76 КПК). Вона обов'язкова також стосовно осіб, які у зв'язку зі своїми фіз. вадами не здатні правиль­но сприймати обставини, що мають значення для справи, і давати про них показання (ст. 69 КПК). Порядок проведення Е. с.-м. передбачений Законом України «Про судову експертизу» (1994), процес, за­конодавством та нормативними документами, затвер­дженими МОЗ України 17.1 1995. Е. с.-м. здійснюють на принципах законності, об'єктивності й повноти дослідження держ. установи — бюро судово-мед. екс­пертизи, а також Центр судових експертиз Міністер­ства оборони України.

Проведення Е. с.-м. може здійснюватися і недерж. установами на підставі ліцензії, що видається МОЗ України. Фахівці установ Е. с.-м. повинні мати вищу мед. (фармацевтичну) освіту, пройти спец, підготовку з проведення Е. с.-м. та отримати сертифікат на звання судмедексперта. Без додаткового узгодження з особою, що призначила експертизу, до участі в ній можуть бути залучені професори та викладачі кафедр суд. медицини, а також фахівці охорони здоров'я та інших галузей. Як фахівці судмедексперти можуть залучатися   в установленому законом порядку до участі у слідчих діях: в огляді трупів на місці події (знайдення), ексгумації, у вилученні зразків тощо. Згідно з чинним законодавством судмедексперт особисто відповідає за проведення дорученої йому експертизи. Права та обов'язки судмедексперта при проведенні експертизи визначаються процес, законодавством України. Судмедексперт може бути викликаний у суд. Засідання для участі у розгляді крим. або цив. справи. Він або здійснює експертизу безпосередньо в суді, або його допитують з приводу експертизи. Результати Е. с.-м. відображаються у висновку. Експертиза повинна бути закінчена протягом місяця з дня отримання від органів дізнання, досуд. слідства або суду всіх необхідних матеріалів. При перевищенні експертом встановлених строків він повинен пояснити причини затримки начальникові бюро і надіслати особі, яка призначила експертизу, письмове повідомлення.

 
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved