укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ДЕРЖАВНЕ ОБВИНУВАЧЕННЯ

 - процес. діяльність прокурора в суді першої інстанції, що полягає у доведенні вини особи, яка притягається до крим. відповідальності. У ст. 121 Конституції України визначено, що підтримання Д. о. у суді покладається на прокуратуру. Прокурор підтримує Д. о. з метою захисту інтересів держави, суспільства та конст. прав громадян. Держ. обвинувачами в суді можуть виступати: Генеральний прокурор України та його заступники, підпорядковані їм прокурори та їх заступники, старші помічники і помічники прокурора, начальники управлінь і відділів, їх заступники, старші прокурори і прокурори управлінь та відділів у межах своєї компетенції.

Підтримуючи обвинувачення, прокурор керується вимогами закону і своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на розгляді всіх обставин справи. Діяльність прокурора щодо підтримання Д. о. включає: процес. дії, відносини, загальні повноваження та обов'язки сприяти виконанню вимог закону про дослідження обставин справи, по становлення законного, обґрунтованого, справедливого вироку, інших суд. рішень. Прокурор зобов'язаний своєчасно вжити передбачених законом заходів для усунення будь-яких порушень закону.

Д. о. починається із затвердження прокурором обвинувального висновку і складається з діяльності в підготовчій частині суд. засідання, суд. слідстві та суд. дебатах. У підготовчій частині суд. засідання прокурор заявляє клопотання, висловлює думку з питань, що виникають під час розгляду крим. справи, виконує повноваження та дії, які забезпечують умови для всебічного дослідження обставин скоєння підсудним злочину.

У суд. слідстві прокурор збирає, вивчає, аналізує, оцінює докази, необхідні для вирішення справи. Він бере участь у допитах підсудного, потерпілого, свідків, експертів, огляді речових доказів, місця події, інших процес. діях, спрямованих на з'ясування усіх обставин справи.

Завершується діяльність прокурора щодо підтримання Д. о. промовою у суд. дебатах. У ній держ. обвинувач викладає докази вини підсудного у вчиненні злочину, обґрунтовує застосування крим. закону; висловлює міркування щодо міри покарання, вирішення цив. позову та інших питань, важливих для по становлення вироку. Коли в результаті суд. слідства прокурор дійде переконання, що дані слідства не підтверджують пред'явленого підсудному обвинувачення, він повинен відмовитися від обвинувачення і викласти суду мотиви відмови.     

 
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved