укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ДЕЗЕРТИРСТВО

   (франц. deserteur, від лат. desertor — втікач, зрадник) — військ. злочин, що вчинюється з метою ухилення від військ. служби. Д. є триваючим злочином, який починається з моменту самовільного залишення частини або нез'явлення у частину при переведенні, відрядженні, поверненні з лікувального закладу тощо. Д. закінчується затриманням дезертира чи його явкою з повинною. Для закінчення складу злочину тривалість незаконної відсутності військовослужбовця у військ. частині або на місці служби значення не має.

Об'єктом злочину є порядок проходження військ. служби, який зобов'язує кожного військовослужбовця нести службу протягом встановленого законом строку. Суб'єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом та метою ухилитися від військ. служби. Ця мета може з'явитися у військовослужбовця перед залишенням частини або у процесі вчинення самовільної відлучки, самовільного залишення частини, під час повернення у частину з відрядження тощо. Наявність такої мети відрізняє Д. від самовільної відлучки та самовільного залишення військ. частини. Суб'єктами злочину можуть бути військовослужбовці строкової служби, офіцерського складу, прапорщики, мічмани і військовослужбовці надстрокової служби. Як Д. кваліфікуються дії військовослужбовців, котрі відбувають покарання у дисциплінарному батальйоні, коли вони вчиняють втечу з метою ухилення від військ. служби.

Кримінальний кодекс України (2001) передбачає за Д. позбавлення волі на строк від 2 до 5 років (ч. 1 ст. 408). Д., вчинене зі зброєю або за попередньою змовою групою осіб, карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років (ч. 2 ст. 408). Д., вчинене в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці, карається позбавленням волі на строк від 5 до 20 років (ч. З CT. 408).         

 
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved