укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ДЕБАТИ СУДОВІ

  (франц. debats, від debattre - сперечатися) — частина суд. розгляду цив. або крим. справи, в якій учасники процесу у своїх промовах на основі проведеного в суд. засіданні дослідження доказів викладають суду свою остаточну думку щодо оцінки доказів і можливого рішення у справі. У цив. та адм. процесі суд. дебати складаються з промов сторін та інших осіб, що беруть участь у справі, в яких викладаються висновки стосовно обставин справи, досліджених у суд. засіданні доказів і пропозицій щодо задоволення чи відмови у задоволенні правової вимоги із зазначенням законів, на підставі яких має бути прийнято рішення. Послідовність виголошення промов визначена в законі (ст. 193 Цивільного процесуального кодексу України, ст. 152 Кодексу  адміністративного судочинства України). Спочатку головуючий надає слово позивачеві, його представникові, третій особі на стороні позивача, далі — відповідачу, його представникові, третій особі на стороні відповідача.
Потім виступає третя особа з самостійними вимогами (напр. організація, яка вступає у справу з приводу спору між спадкоємцями про поділ спадщини, заявивши до них вимогу на це майно у зв'язку з тим, що спадкодавець своїм заповітом залишив це майно організації). Якщо на захист прав та охоронюваних законом інтересів інших осіб (позивачів, заявників, третіх осіб із самостійними вимогами) звернулися до суду прокурор чи уповноважені органів держ. управління, профспілок, держ. підприємств, установ, організацій, громадських організацій або окремі громадяни, то тоді вони виступають у Д. с. першими. За ними виступають особи, в інтересах яких відкрито провадження у справі. За клопотанням сторін і третіх осіб у суд. дебатах можуть виступати лише їхні представники (ч. 5 ст. 193 ЦПК України, ч. 5 ст. 152 КАС України).
У крим. процесі Д. с. полягають у промовах прокурора, як держ. обвинувача, потерпілого і його представника — цив. позивача, цив. відповідача або їх представників, захисника, підсудного (ст. 318 Кримінально-процесуального кодексу України). Конституцією України підтримання держ. обвинувачення в суді прокурором визнається однією з осн. засад судочинства і, отже, воно є обов'язковим у кожній крим. справі публічного обвинувачення. Учасники Д. с. з позицій обвинувачення і захисту оцінюють підсумки дослідження доказів, доведеність чи недоведеність події злочину, винності підсудного та інші обставини, шо підлягають встановленню у крим. справі, і вносять суду відповідні пропозиції щодо вирішення справи. Промови прокурора та адвоката, як у цив., в крим. та адм. процесі мають бути підготовлені й виголошені на високому професійному рівні, тактовно, з глибоким аналізом фактичних обставин справи, матеріального і процес, закону, доказів, досліджених у суд. засіданні. Учасники Д. с. мають право посилатися у своїх промовах тільки на докази, які досліджені в суд. засіданні. Якщо під час Д. с. виникне потреба подати нові докази, суд відновлює суд. слідство. Після закінчення відновленого суд.  слідства суд знову відкриває Д. с. з приводу додатково досліджених обставин (ч. З ст. 318 КПК, ст. 194 ЦПК, ч. 7 ст. 152 КАС). Суд не має права обмежувати тривалість Д. с. певним часом. Головуючий зупиняє промовців лише тоді, коли вони в промовах виходять за межі розглядуваної справи. Після закінчення промов учасники дебатів мають право обмінятися репліками. У крим. процесі право останньої репліки належить захиснику, а коли його немає —  підсудному.                                             
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved