укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ГОСПОДАРСЬКИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

  (ГК України) — систематизований законод. акт, який визначає правові засади госп. діяльності (господарювання) в Україні. Прийнятий 16.1 2003 Верховною Радою України. Складається із 41 глави та 418 статей, систематизованих у 9 розділах. 

Перший розділ включає глави про загальні положення, осн. напрями і форми участі держави і міси, самоврядування у сфері господарювання. Норми другого розділу визначають статус підприємств, госп. товариств, у т. ч. відкритих і закритих, підприємств колективної власності, приватних та інших видів підприємств, об'єднань підприємств. Тут також ідеться про статус громадянина як суб'єкта господарювання, особливості статусу інших господарюючих суб'єктів. Третій розділ присвячений майновій основі господарювання. У ньому містяться норми, шо регулюють відносини з приводу використання природних ресурсів у сфері господарювання, норми щодо прав інтелектуальної власності, цінних паперів та корпоративних прав. Четвертий розділ стосується госп. зобов'язань. У ньому, зокрема, містяться загальні положення про госп. зобов'язання, про госп. договори. В окремих главах ідеться про ціни та ціноутворення у сфері господарювання, виконання та припинення госп. зобов'язань, банкрутство.

П'ятий розділ систематизує норми про відповідальність за правопорушення у сфері господарювання. Тут визначаються загальні основи відповідальності учасників госп. відносин, відшкодування збитків, штрафні та оперативно-госп. санкції. До цього розділу включені глави про адміністративно-госп. санкції та про відповідальність за порушення антимонопольно-конкурентного законодавства. Шостий розділ складається з 8 глав. У ньому дано характеристику галузей та видів госп. діяльності, регламентуються особливості правового регулювання господарсько-торг. діяльності (зокрема поставки, контрактації сільськогосп. продукції, енергопостачання) та комерційного посередництва. Містяться також норми щодо перевезення вантажів, капітального будівництва, інноваційної діяльності, особливості правового регулювання фін. діяльності. Окрема глава присвячена використанню у підприємницькій діяльності прав інших суб'єктів господарювання (комерційна концесія). У сьомому розділі подано норми щодо зовнішньоекон. діяльності, в т. ч. іноз. інвестицій. Восьмий розділ присвячено спец, режимам господарювання. Тут ідеться про особливості госп. діяльності у спец. екон. зонах, на територіях пріоритетного розвитку, у виключних (морських) екон. зонах України, на держ. кордоні, в окремих галузях народного господарства, в умовах надзвичайного та воєнного стану, в охоронюваних зонах, концесіях. У дев'ятому розділі зазначено строки набуття Кодексом чинності (з 1.01 2004).

 
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved