укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ВІДШКОДУВАННЯ ШКОДИ, ЗАВДАНОЇ ОРГАНОМ ДІЗНАННЯ, ДОСУДОВОГО СЛІДСТВА, ПРОКУРАТУРИ АБО СУДУ

 — відшкодування, здійснюване внаслідок незаконного засудження, незаконного притягнення до крим. відповідальності, незаконного застосування як запобіжного заходу тримання під вартою або підписки про невиїзд, незаконного затримання, незаконного накладення адм. стягнення у вигляді арешту чи виправних робіт. Відшкодування шкоди відбувається незалежно від вини посадових і служб, осіб органу дізнання, слідства, прокуратури або суду. Шкода відшкодовується державою, а вимагати відшкодування можуть як фіз., так і юрид. особи. Підстави для відшкодування шкоди фіз. особі виникають у разі постановлення судом виправдувального вироку, скасування незаконного вироку суду, закриття крим. справи органом досуд. слідства, а також у разі закриття провадження у справі про адм. правопорушення.
У фіз. або юрид. особи такі підстави виникають також внаслідок постановлення судом незаконного рішення у цив. справі. Шкода відшкодовується державою у повному обсязі в разі встановлення в діях судді (суддів), які вплинули на постановлення незаконного рішення, складу злочину за обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.
Перелік зазначених підстав для відшкодування є вичерпним, а шкода, завдана внаслідок іншої незаконної дії або бездіяльності чи незаконного рішення органу дізнання, досуд. слідства, прокуратури або суду, відшкодовується на загальних підставах, тобто за наявності вини.
Право на відшкодування шкоди не виникає, якщо фіз. особа у процесі дізнання, досуд. слідства або суд. розгляду шляхом самообмови перешкоджала з'ясуванню істини і цим сприяла незаконному засудженню, незаконному притягненню до крим. відповідальності, незаконному застосуванню як запобіжного заходу тримання під вартою або підписки про невиїзд, незаконному затриманню, незаконному накладенню адм. стягнення у вигляді арешту чи виправних робіт, а також у разі, якщо крим. справу закрито на підставі закону про амністію або акта про помилування (ст. 1176 Цивільного кодексу України).
Порядок відшкодування шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями, бездіяльністю органу дізнання, досуд. слідства, прокуратури або суду, встановлюється відповідно до Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду» (1994). Виконання суд. рішень, які передбачають відшкодування шкоди, здійснюється Держ. казначейством України за приписами Держ. викон. служби України за рахунок і в межах бюджетних асигнувань, затверджених у Держ. бюджеті на цю мету. Відшкодуванню підлягають заробіток та інші грошові доходи, майно (у т. ч. гроші, грошові вклади з відсотками по них, цінні папери з відсотками по них, частка у статутному фонді госп. товариства, учасником якого громадянин був, і прибуток, який він не отримав відповідно до цієї частки та інші цінності), конфісковане або звернене в дохід держави судом майно, вилучене правоохоронними органами, а також майно, на яке було накладено арешт, штрафи, стягнуті згідно із суд. вироком, суд. та інші витрати, сплачені громадянином, суми, сплачені громадянином за надання йому юрид. допомоги, моральна шкода. У разі смерті громадянина право на відшкодування шкоди в установленому законодавством порядку переходить до його спадкоємців.
Розмір відшкодування протягом місяця від дня звернення громадянина з відповідною заявою визначають своєю постановою (ухвалою) правоохоронні чи суд. органи, що вчинили зазначені незаконні процес, дії. Крім поновлення громадянина в майнових правах і відшкодування майнової шкоди, закон також регулює порядок поновлення трудових, житлових, пенсійних та інших прав громадянина (ст. 6-10). Закон регулює зазначені питання лише у разі завдання шкоди тільки громадянину, тобто фіз. особі.
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved