укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ВІДСТРОЧКА ВІД ПРИЗОВУ НА СТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ

 - звільнення громадян України (призовників) від призову їх на строкову військ. службу до Збройних Сил України та інших військ. формувань на підставах і в строки, визначені Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» (2006). Згідно із ст. 17 Закону В. від п. на с. в. с. надається громадянам рішенням районної (міської) призовної комісії: за сімейними обставинами; за станом здоров'я; для продовження навчання; у зв'язку з депутатською діяльністю; призовникам-учителям з вищою пед. освітою на весь період їх роботи в сільській школі.
Відстрочка від призову за сімейними обставинами передбачена призовникам, які мають: непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька або одиноку непрацездатну матір, якщо вони не мають інших працездатних осіб, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати, незалежно від того, проживають вони разом з ними чи ні; братів і сестер віком до 18 років, якщо вони не працюють, або старших, якщо вони незалежно від віку є інвалідами І чи II групи, в разі відсутності інших осіб, які могли б узяти їх на утримання. Відстрочку за сімейними обставинами можуть одержати також призовники, які мають на своєму утриманні: дитину віком до 3 років або старшу З років, яка виховується без матері; двох і більше дітей; дитину-інваліда; непрацездатних осіб, у яких призовник перебував на утриманні у зв'язку зі смертю батьків, їх тривалою хворобою або з інших поважних причин протягом 5 років. Відстрочку передбачено і на час здійснення опіки над інвалідами І чи II групи, які мають порушення черепно-мозкового кровообігу, травми хребта і прикуті до ліжка. У разі наявності в сім'ї тільки двох синів відстрочка за сімейними обставинами на термін до 3 років надається тому призовникові, брат якого проходить строкову військ, службу. Коли призову підлягають двоє синів одночасно, відстрочку одержує один з них за бажанням і пропозицією батьків. Відстрочка за станом здоров'я на строк до 1 року надається призовникам, які визнані під час мед. огляду тимчасово непридатними до військ, служби. В. від п. на с. в. с. для продовження навчання передбачено призовникам, які навчаються у середніх загальноосвітніх та професійних навчально-виховних закладах, до одержання повної загальної середньої освіти, але не старше 21-річного віку, а студентам вузів денного навчання (крім коледжів, технікумів і училищ, що до них прирівнюються), — до їх закінчення. Така ж відстрочка надається призовникам, які навчаються в аспірантурі з відривом або без відриву від виробництва, — на весь період навчання. Відстрочку від призову одержують випускники згаданих навч. закладів і вузів, якщо вони мають призначення на роботу в сільській місцевості.
Студентам вищих держ. та недерж. навчальних світських і духовних навч. закладів В. від п. на с. в. с. надається один раз на весь період навчання. Особи, відраховані за неуспішність, недисциплінованість та у зв'язку з небажанням продовжувати навчання, а також залишені на другий рік для навчання на тому ж курсі із зазначених причин, втрачають право на В. від п. на с. в. с. Відстрочка у зв'язку з депутатською діяльністю надається призовникам з числа народних депутатів на строк їх депутатських повноважень. Право на В. від п. на с. в. с. надається також: а) призовникам, які переселилися з районів лиха (не більш як на 2 роки з часу переселення за рішенням Кабінету Міністрів України); б) у разі ведення призовниками самостійно або спільно з батьками селянського (фермерського) господарства, але не більш як на 3 роки з моменту одержання землі; в інших випадках, не передбачених законом, за рішенням призовної комісії АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських призовних комісій — за поданням районних (міських) призовних комісій.
Призовники, яким надано В. від п. на с. в. с, зобов'язані щорічно, до 1 жовтня подавати у військові комісаріати документи, що підтверджують їх право на відстрочку. Призовники, які втратили підстави на одержання відстрочки, а також особи, які не мають права на відстрочку або підстав для звільнення від призову і не призвані з різних причин на строкову військ, службу у встановлені строки, мають бути призвані під час здійснення чергового призову до досягнення ними до дня відправки у війська 27-річ-ного віку. 
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved