укр
рус
 
   
Главная
Услуги адвоката в киеве
Статьи
Новости
Ссылки
Нормативная база Украины
Юридический словарь
Каталог ссылок
Карта сайта адвоката
Контакты адвоката.
судова практика з трудового законодавства

Адвокат в Киеве, юридическая консультация

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ГОСПОДАРСЬКО-ПРАВОВА

 — різновид юрид. відповідальності за правопорушення у сфері господарювання через застосування до правопорушників госп. санкцій на підставах і в порядку, передбачених законом та договором. Госп. санкціями визнаються заходи впливу на правопорушника, в результаті яких для нього настають несприятливі екон. або правові наслідки. Метою їх застосування є захист прав і законних інтересів громадян, організацій та держави, забезпечення правопорядку у госп. сфері.
Залежно від екон. та правового результату, на який вони спрямовані, Господарський кодекс України (ст. 217) та інше законодавство розрізняє такі види госп. санкцій: відшкодування збитків, що має на меті поновлення порушеної матеріальної сфери потерпілого від госп. правопорушення; стягнення штрафних санкцій, що є своєрідним покаранням за допущене правопорушення; оперативно-госп. санкції, які є своєрідним покаранням за допущене правопорушення. В системі заходів В. г.-п. виокремлюють адміністративно-госп. санкції, які покликані охороняти та впорядкувати правовідносини суб'єктів господарювання з органами держ. влади та місц. самоврядування. Основними видами таких санкцій є: вилучення прибутку (доходу); адміністративно-госп. штраф; стягнення зборів (обов'язкових платежів); зупинення операцій за рахунками суб'єктів господарювання; застосування антидемпінгових операцій; застосування індивід. режиму ліцензування; зупинення дії або анулювання ліцензії (патенту); обмеження або зупинення діяльності суб'єкта господарювання; скасування держ. реєстрації і ліквідація господарюючого суб'єкта, а також інші санкції.
Підставою В. г.-п. суб'єкта госп. відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. Учасник госп. відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання госп. зобов'язання чи порушення правил госп. діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення госп. правопорушення. Госп. санкції застосовуються у встановленому законом порядку за ініціативою учасників госп. відносин, а адміністративно-госп. санкції — уповноваженими органами держ. влади або органами місц. самоврядування. 
А  Б  В  Г  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я 

01001 Украина, г. Киев, ул. Михайловская 16-Б
0 (93) 453-68-55, 0 (67) 965-20-77, 0 (44) 355-02-80
© 2009-2024 advokat-didenko.com | All right reserved